reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© KK Wind Solutions
Przemysł elektroniczny |

KK Wind Solutions otwiera biuro i zatrudnia pracowników

KK Wind Solutions, producent elementów elektromechanicznych dla przemysłu wiatrowego, planuje zatrudnić około 200 osób w nowym centrum usług wspólnych oraz w istniejącym zakładzie.

W Szczecinie powstało nowe centrum usług wspólnych KK Wind Solutions, które jest ważnym ośrodkiem działalności całej firmy. Będzie świadczyć usługi w ramach HR, jakości, finansów oraz IT.

Działalność duńskiej firmy KK Wind Solutions znana jest w Szczecinie od 2003 roku, kiedy to powstał zakład produkcyjny przy ul. Goleniowskiej. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na swoje produkty, firma jest przygotowana na intensywny rozwój działalności w kolejnych latach i zamierza zatrudnić wielu pracowników w nowym szczecińskim biurze.

– Spodziewamy się, że rozwój KK Wind Solutions nabierze przyspieszenia poprzez wzrost organiczny oraz planowane akwizycje, aby usprawnić szybkie przejście na energię zieloną. To oznacza, że będziemy chcieli zatrudnić w ciągu następnych dwóch lat około 200 dodatkowych pracowników w naszym zakładzie produkcyjnym oraz nowym globalnym centrum usług wspólnych w Szczecinie – mówi Søren Bæk Just, dyrektor finansowy KK Wind Solutions.  

©KK Wind Solutions

KK Wind Solutions ma za sobą 40 lat doświadczenia w dostarczaniu produktów i usług dla największych firm z branży energii wiatrowej. Jak wskazuje firma, obecny rozwój to efekt aktualnych warunków rynkowych, ale i aspiracji, by stać się liderem w procesie przechodzenia na źródła energii odnawialnej. Firma zamierza również odegrać kluczową rolę w nowym sektorze przemysłu jakim jest Power to X (zaawansowane technologie zamiany, przechowywania i wykorzystania odnawialnej energii elektrycznej).

Obecnie w Szczecinie, w ramach obu lokalizacji tj. zakładu produkcyjnego oraz globalnego centrum usług wspólnych pracuje ponad 1100 osób. W kolejnych dwóch latach KK Wind Solutions zamierza zatrudnić dodatkowe 200 osób w działach: finansów, HR, jakości IT oraz inżynierii i automatyzacji.

Nowe biuro KK Wind Solutions zostało otwarte 9 czerwca br. w biurowcu na Bramie Portowej przy ul Wyszyńskiego 1 w Szczecinie. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama