reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG
Przemysł elektroniczny |

LG Innotek kupi dawną fabrykę paneli słonecznych LG

Na posiedzeniu zarządu LG Innotek podjęto decyzję, że firma przejmie należącą do LG Electronics fabrykę A3 zlokalizowaną w Gumi w Korei Południowej.

Według raportu korporacji, LG Innotek przejmie fabrykę A3 w Gumi (grunt i budynek) za łączną kwotę 283,4 mld KRW (około 210,7 mln EUR).

Firma LG Electronics wcześniej produkowała wcześniej w fabryce A3 panele słoneczne, podczas gdy LG Innotek dzierżawił część zakładu do produkcji modułów kamer. Jednak pod koniec lutego tego roku LG ogłosiło, że wyjdzie z globalnego biznesu paneli słonecznych, przez co obiekt nie będzie już używany – firma opisuje transakcję jako „sprzedaż niewykorzystywanych aktywów”.

Jak wskazuje Electronic Times Internet, fabryka A3 jest największą spośród fabryk LG Electronics  w Gumi (A1, A2 i A3). Całkowita powierzchnia budynku to 403 306 m kw.

Na razie nie wiadomo, do czego LG Innotek wykorzysta nabytą właśnie fabrykę. Jeden ze scenariuszy zakłada, że A3 będzie bazą produkcyjną dla modułów kamer do smartfonów dla klientów z Ameryki Północnej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama