reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© STMicroelectronics
Przemysł elektroniczny |

STMicroelectronics otworzył nowy clean room dla układów SiC

Francusko-włoski producent półprzewodników oficjalnie uruchomił nowe pomieszczenia czyste w Bouskoura w Maroku przeznaczone na potrzeby produktów z węglika krzemu.


  • Całkowita wartość inwestycji zrealizowanych w latach 2020-2022 wyniosła 240 mln USD.
  • Główny cel: znaczny wzrost wydajności na potrzeby szybko rozwijających się segmentów pojazdów elektrycznych (EV) i przemysłowego.
  • Clean room powiększył się o jedną trzecią do 30 000 m kw. (z 22 500 m kw).
  • ST od lipca 2021 roku utworzyło już w Bouskoura 700 miejsc pracy, trwają kolejne rekrutacje.

Jak podkreśla firma, ST Bouskoura jest jednym z najbardziej zaawansowanych zakładów montażu i testowania chipów na świecie. Dostarcza produkty do branż o najwyższych wymaganiach jakościowych, czyli na potrzeby elektryfikacji pojazdów i cyfrowej transformacji przedsiębiorstw przemysłowych.

ST rozbudowało niedawno clean room w Bouskoura, zwiększając dostępne powierzchnie o jedną trzecią, z 22 500 m kw. do 30 000 m kw. Firma zainstalowała ponad 150 nowych maszyn produkcyjnych, na których powstają półprzewodnikowe produkty mocy.

Inwestycja w większe zdolności produkcyjne została podjęta głównie po to, aby wesprzeć naszych klientów w zapotrzebowaniu na pojazdy elektryczne. ST Bouskoura jest jednym z głównych miejsc montażu i testowania naszych najnowocześniejszych produktów z węglika krzemu STPOWER, stosowanych w pojazdach elektrycznych w głównym falowniku trakcyjnym i w ładowarce pokładowej, a także w infrastrukturze ładowania – czytamy w komunikacie ST.

– Inwestycje zrealizowane w celu zwiększenia mocy produkcyjnych i usprawnienia obiektów, a także trwająca rekrutacja na dużą skalę, podkreślają znaczenie rozwoju ST Bouskoura dla przyszłego wzrostu ST i globalnego przywództwa w zakresie produktów przeznaczonych do elektryfikacji pojazdów i cyfrowej transformacji firm przemysłowych – komentuje  Fabio Gualandris, ST EVP szef Back-End Manufacturing & Technology.

ST Bouskoura zatrudnia obecnie 3300 osób, z których 40% to technicy i inżynierowie zajmujący się różnymi produktami półprzewodnikowymi dla szerokiego grona klientów z rynków motoryzacyjnego i przemysłowego, a także zaawansowanych układów scalonych, takich jak mikrokontrolery do kart inteligentnych. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama