reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

The Batteries chce wejść na giełdę

JRH i Nexity przystąpiły do umowy inwestycyjnej określającej warunki inwestycji w The Batteries oraz uzgodniły wprowadzenie spółki na GPW z wykorzystaniem mechanizmu odwrotnego przejęcia Nexity.

JR Holding ASI SA wraz z Nexity Global SA przystąpiły do umowy inwestycyjnej z września 2020 roku zawartej pierwotnie przez wspólników The Batteries. Obecnie stronami umowy są: Aper Ventures Sp. z o.o. S.K.A. ASI, The Batteries oraz pięć innych osób prawnych i trzy osoby fizyczne – czytamy w komunikacie JR Holidng.

JRH oraz Aper Ventures dokonają inwestycji w zakładanej łącznej wysokości 18 mln PLN w dwóch transzach, w tym JRH obejmie docelowo 392 nowo utworzone udziały stanowiące 12,5% kapitału zakładowego The Batteries w zamian za 12 mln PLN.

Realizacja drugiej transzy inwestycji w kwocie 6 mln PLN uzależniona będzie od realizacji ustalonych przez strony celów – KPI, przy czym termin realizacji ustalono do 30 września 2022 r.

– Strony ustaliły, że wyjście inwestorów z inwestycji po pomyślnej realizacji wszystkich KPI zostanie umożliwione z wykorzystaniem mechanizmu odwrotnego przejęcia, tj. wniesienia przedsiębiorstwa The Batteries do Nexity. Realizacja odwrotnego przejęcia oznaczać będzie konwersję 100 proc. udziałów The Batteries na 85,5 proc. akcji Nexity, przy czym odwrotne przejęcie zostanie zrealizowane pod warunkiem uregulowania wszelkich kwestii organizacyjno-prawno-formalnych będących przedmiotem dotychczasowo prowadzonej działalności Nexity, których zakres został szczegółowo ujęty w umowie inwestycyjnej do momentu wprowadzenia The Batteries na GPW, w ramach odwrotnego przejęcia oraz pozytywne zakończenie due-diligence Nexity przez The Batteries – informuje JR Holding.

The Batteries to polska spółka założona przez inżynierów, którzy wcześniej zaprojektowali niestandardowe urządzenia do produkcji próżniowej dla Apple, Samsunga, Sharpa i innych międzynarodowych korporacji. Spółka opracowała i opatentowała nowatorski proces produkcji cienkowarstwowych baterii półprzewodnikowych. Spółkę stanowi zespół specjalistów z ponad 20-letnim doświadczeniem w technologii cienkowarstwowej, chemii i fizyce powierzchni, komercjalizacji technologii i operacjach w dużych firmach.

The Batteries opracowuje nowy typ urządzeń do produkcji próżniowej odparowującej plazmę. Jak podkreśla spółka, jest to przełom inżynieryjny w zakresie rozwoju technologii próżniowej, a proces produkcyjny przy założeniu ekonomii skali pozwala osiągać niższy koszt produkcji wraz ze wzrostem zdolności produkcyjnych. Efektem jest ekonomicznie opłacalna produkcja i wynikająca z niej przewaga konkurencyjna zaawansowanych baterii cienkowarstwowych na rynek elektroniki użytkowej.

Plan projektu realizowanego przez The Batteries dzieli się na trzy kluczowe etapy. Pierwszym z nich jest sfinalizowanie badań i pierwszego seryjnego rozwoju produktu polegającego na uzyskaniu certyfikatów, przejściu testów baterii z partnerami i przyszłymi klientami, a także skonfigurowaniu i wdrożeniu pełnoprawnej dystrybucji. Kolejnym kluczowym etapem jest opracowanie pilotażowej fabryki produkcyjnej in-line w laboratorium dla technologii demonstracyjnej w produkcji masowej. Ostatnim etapem jest masowa rozbudowa produkcji poprzez rozwój nowych zdolności produkcyjnych lub licencjonowanie technologii.

Inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju JRH na lata 2020-2022 polegającą na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, biotechnologiczną i nowoczesnych mediów.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama