reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Google otwiera w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej

– To drugie miasto, po Warszawie, gdzie Google zatrudni specjalistów i specjalistki z sektora IT do pracy przy najbardziej zaawansowanych technologiach chmurowych i projektach odpowiadających za infrastrukturę światowego internetu – informuje firma w komunikacie.

Inwestycja w Krakowie to kolejny etap rozwoju obecności Google w Polsce, a nowy zespół inżynierów będzie pracował m.in. nad platformą Content Delivery Network, systemem Borg, czy nad usługami typu BigQuery.

– Rozwój naszych zespołów inżynierskich w Polsce wynika z potencjału, jaki widzimy – zarówno w zatrudnianiu najlepszych polskich ekspertów, jak i w oferowaniu tu pracy nad najbardziej zaawansowanymi technologiach inżynierom i inżynierkom z całego świata. Nasz krakowski zespół będzie prowadził w pełni samodzielne projekty tworzące kluczowe usługi i narzędzia – nie tylko te wykorzystywane przez klientów chmury Google, ale także odpowiadające za to, jak działa dzisiaj światowy internet – powiedział wiceprezes firmy i szef polskich zespołów inżynieryjnych Google Dan Decasper, cytowany w komunikacie.

Google otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 900 osób w biurach w Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku funkcjonuje również Campus Google for Startups na warszawskiej Pradze, a w kwietniu tego roku firma uruchomiła region Google Cloud – lokalny ośrodek przetwarzania danych – pierwszą tego typu infrastrukturę globalnego dostawcy usług chmury publicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.


Źródło: Business in Małopolska


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama