reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Przemysł elektroniczny |

Micron Ventures zainwestuje 200 mln USD w start-upy deep tech

Micron Ventures, ramię venture capital Micron Technology, zainwestuje 200 mln USD w start-upy z branży deep tech w ramach Funduszu II.

Od początku swojego istnienia Micron Ventures zainwestował w 25 start-upów, a dzięki najnowszym inwestycjom łączna wartość zarządzanych aktywów sięga 300 mln USD.

Jak informuje Micron, Fundusz II opiera się na sukcesie Funduszu I, ukierunkowanego na sztuczną inteligencję, skupiając się na szerszych innowacjach w zakresie zaawansowanych technologii. Dodatkowo 20% kapitału zainwestowanego w nowy Fundusz II będzie skierowane do start-upów kierowanych przez kobiety i inne niedoreprezentowane grupy.

– Inwestowanie w start-upy zapewnia Micronowi głębsze spojrzenie na innowacje technologiczne i na przełomowe pomysły pojawiające się na horyzoncie. Przyszłość zostanie zbudowana na różnorodnych pomysłach, które mają na celu rozwiązanie najpilniejszych problemów świata – finansowanie społeczności start-upów deep tech będzie napędzać innowacje i pomoże otworzyć drzwi do nowych możliwości biznesowych dla firmy Micron – mówi Rene Hartner, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Micron. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama