reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Networked Energy Services ze strefowym wsparciem

Spółka NES otrzymała wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji na utworzenie nowego zakładu – „Centrum Logistyczno-Konfiguracyjnego”.

Decyzję o przyznaniu ulgi podatkowej wydał 5 maja Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uruchomienie projektu planowane jest na 2022/2023 rok.

Networked Energy Services Sp. z o.o. (NES) to globalny dostawca rozwiązań inteligentnych sieci z siedzibą w Gdańsku.

NES powstał w październiku 2014 roku w wyniku wydzielenia Dywizji Modernizacji Sieci Echelon Corporation. Od tego momentu NES Corporation jest zaangażowana we wdrażanie rozwiązań inteligentnego pomiaru sieciowego dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i OSD. Ma na swoim koncie już ponad 100 projektów wdrożeń inteligentnych sieci i projektów pilotażowych w ponad 25 krajach. W 2015 utworzono w Polsce spółkę córkę – NES Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, która powstała z myślą o rozwoju jej uczestnictwa na polskim rynku – czytamy w komunikacie.

– Projekt Centrum Logistyczno-Konfiguracyjnego to odpowiedź NES Sp. z o.o. na potrzeby rynku i stworzenia centrum, w którym produkty finalne dla klientów końcowych będą badane i dostosowywane. Centrum zlokalizowane będzie w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i będzie spełniało wymogi zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego – informuje Pomorska SSE.

Produkty i rozwiązania NES projektowane są w USA w Dolinie Krzemowej i opierają się na protokole Open Smart Grid Protocol (OSGP), czyli rozwiązaniem używanym w inteligentnych aplikacjach pomiarowych i inteligentnych sieciach. System NES zapewnia ponad 99,8% dziennej dostępności danych pomiarowych i oferuje funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczna zmiana unikalnych kluczy licznika, wykrywanie wtargnięcia dla poszczególnych liczników oraz szyfrowanie AES-128, zaprojektowane w celu ochrony, wykrywania i reagowania na zagrożenia cyberbezpieczeństwa.

NES podkreśla przy tym, że produkty spółki uczestniczą w globalnym procesie transformacji energetycznej i tym samym działają na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Temat inteligentnych liczników jest obecnie bardzo ważny w Polsce, gdzie zainstalowano już ponad 400 000 liczników NES. Wdrażanie inteligentnych sieci w Polsce będzie postępować coraz szybciej w wyniku nowego prawa wymagającego zainstalowania inteligentnych liczników u co najmniej 80% klientów indywidualnych do końca 2028 roku.

– Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem pomocy na planowany projekt inwestycyjny w Polsce i cieszymy się, że dołączyliśmy do grona inwestorów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Polska wykazała swoje ogromne zaangażowanie w konserwację energii działając zgodnie z dyrektywą UE w sprawie inteligentnych liczników i mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli wspierać polski rynek w osiąganiu jego celów – komentuje David Thomson, prezes i dyrektor generalny NES.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama