reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ASML
Przemysł elektroniczny |

ASML zainwestuje 200 mln USD w rozbudowę zakładu w USA

Holenderski producent sprzętu półprzewodnikowego planuje zainwestować 200 mln USD w rozbudowę zakładu firmy w Wilton w stanie Connecticut.

ASML Wilton to największy ośrodek badawczo-rozwojowy i produkcyjny firmy w USA, który może pochwalić się ponad 2000 pracownikami i zainwestowaną już kwotą 100 mln USD dolarów w pomieszczenia czyste, laboratoria i biura. Oczekuje się, że centrum – dzięki ogłoszonej właśnie inwestycji – stworzy 1000 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych dwóch lat – informuje w komunikacie prasowym Departament Handlu Stanów Zjednoczonych.

– Rozwój branży półprzewodników trwa nadal w szybkim tempie. Aby sprostać przewidywanemu popytowi w nadchodzących latach, ASML inwestuje w infrastrukturę i ludzi. Nasze biuro w Wilton jest dobrym przykładem tej inwestycji i jednym z kilku oddziałów w USA, które mają fundamentalne znaczenie dla sukcesu ASML – mówi prezes i dyrektor generalny ASML Peter Wennink.

Z kolei zastępca sekretarza handlu Don Graves mówi, że nadszedł czas, aby wykorzystać impet w branży chipów, przekazując Bipartisan Innovation Act do podpisu prezydenta, ponieważ „jest to kluczowe dla naszego bezpieczeństwa gospodarczego i narodowego”. Zgodnie z postanowieniami  Bipartisan Innovation Act na inwestycje w badania i rozwój oraz produkcję półprzewodników w Stanach Zjednoczonych mają popłynąć środki w wysokości 52 mld USD.

– Od pierwszego dnia administracja Bidena zobowiązała się do ożywienia naszej krajowej gospodarki produkcyjnej i zapewnienia bezpieczeństwa. Osiągnięcie tych celów zaczyna się i kończy na zaawansowanych półprzewodnikach produkowanych właśnie tutaj, w Stanach Zjednoczonych – mówi zastępca sekretarza handlu Don Graves.

– Półprzewodniki zasilają wszystko, od naszych domów i samochodów po ratującą życie technologię wojskową i medyczną. ASML jest cenionym członkiem koalicji firm sektora prywatnego z całego świata, które wybierają Stany Zjednoczone jako swój dom dla półprzewodników i za to jesteśmy niezmiernie wdzięczni – dodaje Don Graves.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama