reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

WAT inwestuje w LuON SA

Warszawska spółka WAT kupiła połowę akcji LuON, spółki prowadzącej działalność w zakresie tworzenia systemów i urządzeń inteligentnego domu.

WAT SA 2 czerwca podpisała umowę zakupu 500.000 akcji LuON SA za 50 tys. PLN, stanowiących 50% akcji i dających 50% głosów na Zgromadzeniu Wspólników LuON.

– Inwestycja kapitałowa WAT ma na celu przyspieszenie ekspansji LuON na silnie rozwijającym się rynku smart-home poprzez dofinansowanie jej działalności kwotą w wysokości 1,1 mln PLN – czytamy w komunikacie.

Zarząd ocenia, że rozszerzenie działalności WAT o systemy i produkty smart-home będzie miało pozytywny wpływ na zwiększenie skali działalności firmy i dywersyfikację jej przychodów.

Z kolei nawiązanie współpracy z podmiotem już działającym, posiadającym bogate zaplecze techniczne i doświadczony zespół, w krótkim czasie pozwoli na szybkie zaistnienie na silnie rozwijającym się rynku smart-home – wskazuje spółka.

LuON zaprojektowała od podstaw unikalną platformę dla inteligentnego domu, w ramach której urządzenia mogą komunikować się między sobą zarówno radiowo, jak i przewodowo.System korzysta z protokołów komunikacyjnych LuAir oraz LuLine.

Jak wyjaśnia WAT w komunikacie, LuAir to protokół o bardzo dużym zasięgu i wysokiej niezawodności pracy, pozwala w nieskomplikowany sposób wykorzystać potencjał w już istniejących mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Z kolei protokół LuLine został oparty na magistrali, która jest powszechnie używana w lotnictwie i przemyśle samochodowym, gwarantując wysoką stabilność działania, dzięki czemu LuLine nadaje się do nowo budowanych mieszkań, domów jednorodzinnych oraz inwestycji wielkopowierzchniowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama