reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Centrum testowania oprogramowania LG z akredytacją TÜV Rheinland

Centrum Testowania Oprogramowania LG Electronics może przeprowadzać testy bezpieczeństwa działania każdego oprogramowania samochodowego, które podlega normie ISO 26262-6.

Centrum Testowania Oprogramowania firmy LG uzyskało ten status jako pierwsze na świecie. Może ono niezależnie oceniać i potwierdzać jakość oraz bezpieczeństwo działania szerokiej gamy produktów z zakresu oprogramowania samochodowego, począwszy od systemów jazdy autonomicznej poprzez sieci samochodowe aż po urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Zgodnie z porozumieniem ILAC Mutual Recognition Arrangement (ILAC MRA) raporty publikowane przez Centrum Testowania Oprogramowania LG będą uznawane w 70 krajach i terytoriach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Europie, i będą miały taką samą wiarygodność jak raporty publikowane przez wyspecjalizowany zewnętrzny instytut badawczy.

Aby otrzymać akredytację TÜV Rheinland – jednej z wiodących światowych organizacji testujących – instytut lub placówka musi spełnić szereg rygorystycznych kryteriów obejmujących środowisko testowe, wyposażenie, możliwości i procesy – pisze LG w komunikacie.

LG podkreśla, że dzięki nowemu statusowi laboratorium akredytowanego przez TÜV Rheinland w zakresie bezpieczeństwa działania oprogramowania dla przemysłu motoryzacyjnego, firma wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu przemysłu motoryzacyjnego, umacniając przy tym swoją konkurencyjność

W ubiegłym roku Centrum Testowania Oprogramowania firmy LG otrzymało akredytację od Koreańskiego Systemu Akredytacji Laboratoriów (KOLAS); uzyskało dzięki temu certyfikat ISO 26262-6 w zakresie oceny oprogramowania do pojazdów autonomicznych oraz pomiaru jakości produktów elektrycznych i elektronicznych (IEC 61508-3). LG jest obecnie jedynym koreańskim producentem, który może niezależnie opracować i opublikować zatwierdzony przez KOLAS raport obejmujący wszystkie te kluczowe obszary.


ISO 26262-6 to międzynarodowa norma dotycząca bezpieczeństwa funkcjonalnego systemów elektrycznych i elektronicznych stosowanych w pojazdach drogowych ustanowiona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama