reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Pierwsi beneficjenci Google for Startups Ukraine Support Fund

Wybrane firmy otrzymają do 100 tys. USD, a także stały mentoring Google, wsparcie produktowe i kredyty na usługi chmurowe.

W marcu powstał Google for Startups Ukraine Support Fund o wartości 5 mln USD, w ramach którego w 2022 roku ukraińskie startupy otrzymają finansowanie na zasadach equity-free.

Dzisiaj Google ogłosiło pierwszą grupę firm, które skorzystały z Google for Startups Ukraine Support Fund. To dopiero początek, ponieważ ze względu na ogromne zainteresowanie, wnioski są rozpatrywane sukcesywnie.

Na razie do wsparcia wybrano kilkanaście startupów. Wśród nich są m.in. CareTech Human, który oferuje w pełni zautomatyzowane urządzenie typu "plug-and-play" do codziennej kontroli stanu zdrowia i wczesnego wykrywania chorób. 

Z kolei Discoperi zapewnia system kontroli wideo oparty na sztucznej inteligencji, który gromadzi dane o ruchu drogowym, aby zapobiegać wypadkom samochodowym i zwiększać bezpieczeństwo na drogach.

Zdecydowana większość startupów działa w obszarze usług cyfrowych, czego przykładem może być Lab24 – cyfrowy rynek laboratoriów medycznych łączący klientów z przystępnymi cenowo usługami, PRAVOSUD – platforma analizy sporów sądowych umożliwiająca prawnikom opracowywanie skutecznych strategii prawnych czy Effy.ai – oprogramowanie HR, które umożliwia liderom i liderkom budowanie wydajnych zespołów. Młodzi przedsiębiorcy wykorzystują również nowoczesne technologie do tworzenia platform do dostarczania żywności (Dots Platform) czy systemu konwersji głosu dla twórców treści (Respeecher), a także na potrzeby poprawy zdrowia psychicznego (Mindly i pleso therapy).

Startupy są wybierane na podstawie kryteriów i rozmowy kwalifikacyjnej. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama