reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Amazon zatrudnia w polskich centrach rozwoju

Do końca przyszłego roku firma planuje zatrudnić 200 nowych pracowników we wszystkich Centrach Rozwoju w Polsce, w tym w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

– Amazon stara się być zawsze tam, gdzie rozwijają się nowe technologie. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasze Centra Rozwoju Technologii w największych miastach w Polsce. Stale zwiększamy zatrudnienie we wszystkich naszych polskich placówkach i oferujemy atrakcyjne miejsca pracy studentom i absolwentom najlepszych okolicznych uczelni. Obecnie Amazon zatrudnia w Polsce ponad 25000 utalentowanych osób w swoich biurach korporacyjnych, dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki e-commerce, Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie oraz w biurach Amazon Web Services i w dziale obsługi klienta – mówi Lucyna Chwastowska, dyrektorka zespołu odpowiedzialnego za globalny rozwój programu Alexa Text-To-Speech.

Jak wskazuje firma, Centra Rozwoju Technologii Amazon w Warszawie, Gdańsku i Krakowie zatrudniają obecnie setki specjalistów z dziedziny zaawansowanych technologii i wciąż poszukują pracowników na stanowiska związane z informatyką, programowaniem i lingwistyką. Do końca 2023 r. Amazon zatrudni dodatkowo 200 specjalistów.

Działalność Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce rozpoczęła się w 2013 r. kiedy firma nabyła gdańską spółkę IVONA Software opracowującą syntezator mowy. Na przestrzeni lat ośrodki pracowały na rozwojem w zakresie rozumienia języka naturalnego (ang. Natural Language Understanding; NLU), rozumienia języka mówionego (ang. Spoken Language Understanding; SLU), a także technologii Text-To-Speech (TTS). Innowacje w tych dziedzinach wykorzystywane są przez Alexę, która potrafi z łatwością przekazywać informacje zwrotne z użyciem mowy i pozostaje szczególnie użyteczna oraz pomocna dla osób z niepełnosprawnościami, w tym z zaburzeniami widzenia – podkreśla Amazon w komunikacie.

W centrach rozwoju specjaliści Amazona pracują także nad produktami z kategorii smart home od firmy Ring (np. wideo dzwonki do drzwi, system alarmowy DIY i kamery bezpieczeństwa), a także nad FireTV. Oprócz pracy nad urządzeniami i usługami, zespoły z Amazon zajmują się również dostarczaniem systemów rozproszonych i pomagają klientom wdrażać zaawansowane rozwiązania takie jak Amazon Web Services.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1