reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK hynix
Przemysł elektroniczny |

SK Hynix bliżej zakończenia przejęcia Key Foundry

SK Hynix wydaje się być bliski finalizacji przejęcia Key Foundry, koreańskiej firmy foundry, specjalizującej się w analogowych układach scalonych – pisze Business Korea.

Key Foundry wysłała niedawno list do swoich głównych klientów, sugerując, że proces przejęcia firmy przez SK Hynix zostanie wkrótce zakończony. „Nawet jeśli proces zostanie zakończony, nasze relacje biznesowe i usługi foundry będą kontynuowane” – czytamy w liście.

Pod koniec października ubiegłego roku SK Hynix ogłosił, że nabędzie 100 procent udziałów w Key Foundry. Aby sfinalizować transakcję, koreański producent chipów musi uzyskać zgodę organów antymonopolowych w głównych krajach, w tym w Korei, Chinach, Stanach Zjednoczonych, a także w Europie. Jednak w ostatnich latach, gdy konkurencja o hegemonię technologiczną między krajami nasila się, urzędy regulacyjne coraz uważniej przyglądają się planowanym w branży półprzewodników transakcjom. W lutym Nvidia próbowała przejąć projektanta procesorów ARM za 40 mld USD, ale transakcja nie doszła do skutku z powodu sprzeciwu wielu krajów.

W marcu Koreańska Komisja Sprawiedliwego Handlu zatwierdziła umowę M&A pomiędzy SK Hynix i Key Foundry. Nie wiadomo natomiast, czy zgodę wyraziły już pozostałe kraje.

SK Hynix, poprzez przejęcie Key Foundry, zamierza rozszerzyć działalność kontraktowej produkcji chipów na waflach 8-calowych. Obecnie na te usługi jest olbrzymi globalny popyt przy niewystarczającej podaży.

SK Hynix ma już biznes foundry o nazwie SK Hynix System IC w Wuxi w Chinach, którego wydajność to około 100 000 8-calowych wafli miesięcznie.

Key Foundry z kolei ma zakład o wydajności 90 000 8-calowych wafli, znajdujący się tuż obok kampusu SK Hynix w Cheongju w prowincji Chungcheong North. Łączne przychody z działalności foundry obu firm wyniosły w 2021 roku około miliarda dolarów, a ich łączne moce produkcyjne i sprzedaż przewyższają DB HiTek, 10. co do wielkości gracza na globalnym rynku foundry – informuje portal Business Korea.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama