reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Foxconn – łańcuchy dostaw stabilniejsze w drugiej połowie roku

Największy na świecie kontraktowy producent elektroniki ocenia, że w drugiej połowie roku sytuacja będzie zmierzała „w lepszym kierunku” i wskazuje, że restrykcje w Szanghaju wydają się łagodnieć.

– Jesteśmy całkiem pewni stabilności naszego łańcucha dostaw w drugiej połowie tego roku – prezes Foxconn Liu Young-way na dorocznym zgromadzeniu udziałowców firmy.

Władze Szanghaju pozwolą wszystkim mieszkańcom obszarów „niskiego ryzyka” na powrót do pracy od wtorku – informuje dalej Agencja Reutera.

Foxconn chce stać się pierwszym producentem pojazdów elektrycznych (EV), któremu „nie brakuje materiałów”, powiedział Liu, odnosząc się do przedłużającego się globalnego niedoboru chipów, który zmusił producentów samochodów do wstrzymywania produkcji i negatywnie wpłynął też na produkcję smartfonów, w tym firmy Apple, dla której tajwański Foxconn montuje urządzenia.

– Samochód, który kosztuje dziesiątki tysięcy dolarów, nie może zostać wysłany z powodu malutkiego chipa o wartości pięćdziesięciu centów. To był dotkliwy problem dla naszych klientów – powiedział Liu Young-way.

Foxconn zamierza zdobyć około 5% światowego rynku pojazdów elektrycznych do końca 2025 r. i zapowiada, że ma nadzieję na zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie chipów EV, z których wiele to małe układy scalone niższej klasy, w tym chipy używane do zarządzania energią.

Foxconn ostrzegał w tym miesiącu, że przychody z działalności elektronicznej, w tym smartfonów, mogą spaść w tym kwartale ze względu na rosnącą inflację, spadek popytu i eskalację problemów z łańcuchem dostaw, częściowo z powodu lockdownów w Chinach.

Firma zwraca uwagę, że chociaż rygorystyczne kontrole COVID-19 w Chinach miały tylko ograniczony wpływ na produkcję, ponieważ utrzymywały pracowników na miejscu w systemie „zamkniętej pętli”, popyt na produkty w tym kraju ucierpiał, gdyż ludzie pozostawali zamknięci w domach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2