reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Sunmetric otrzymał drugą rundę finansowania od funduszu Netrix Ventures

Sopocka firma Sunmetric opracowała i obecnie wdraża na rynek nowatorskie narzędzie do analizy potencjału dla pozyskiwania energii słonecznej z wykorzystaniem paneli solarnych.

– Pomysł sunmetric na zdigitalizowanie procesu oceny gruntów pod farmy fotowoltaiczne został doceniony po raz drugi – informuje Sunmetric.

Wartość finansowania zebranego w seedowej rundzie od Netrix Ventures z wykorzystaniem funduszu Pomorskie II nie została ujawniona. W ubiegłym roku firma zyskała wsparcie w wysokości miliona złotych od Czysta3VC.

Narzędzie Sunmetric wykorzystuje sztuczną inteligencję i dane publiczne, by w zautomatyzowany sposób przeanalizować potencjał fotowoltaiczny nieruchomości gruntowych. Rozwiązanie przeznaczone jest dla inwestorów i wykonawców farm fotowoltaicznych.

– Dzieło zespołu Sunmetric pozwala na wykonanie szybkiej i precyzyjnej analizy, czy dany obszar, np. działka lub też powierzchnia dachu, nadaje się do efektywnego wykorzystania w produkcji energii za pomocą fotowoltaiki. Jest to kolejny innowacyjny projekt wspierany przez Netrix Ventures z wykorzystaniem funduszu Pomorskie II – informuje Netrix Ventures w komunikacie.

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2