reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Raytheon Missiles & Defense z kontraktem na Stingery za 624 mln USD

Raytheon Missiles & Defense, dział firmy Raytheon Technologies, otrzymał od U.S Army kontrakt o wartości 624 mln USD na wyprodukowanie 1 300 pocisków Stinger.

Umowa obejmuje usługi inżynieryjne, a także sprzęt do testów i wsparcie techniczne niezbędne do ustawicznego modernizowania pocisków, unowocześniania jego kluczowych elementów oraz przyspieszenia produkcji.

– Wspólnie z siłami lądowymi USA wprowadzamy w życie plan, który pozwoli nam zrealizować aktualne zamówienia dla klientów zagranicznych, a jednocześnie uzupełnić zapasy Stingerów uszczuplone dostawami dla Ukrainy oraz przyspieszyć ich produkcję. Przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na zwiększenie potencjału produkcyjnego Stingerów w celu pilnego uzupełnienia zapasów tych pocisków – informuje Wes Kremer, prezes Raytheon Missiles & Defense.

Sprawdzony w walce pocisk Stinger to lekki, autonomiczny system obrony przeciwlotniczej, który żołnierze piechoty mogą w błyskawiczny sposób przygotować do walki. Dzięki naddźwiękowej prędkości, dużej manewrowości i wysokiej precyzji układów naprowadzania i sterowania broń ta zapewnia przewagę operacyjną w starciu z pociskami manewrującymi i samolotami dowolnej klasy – podkreśla Raytheon w komunikacie.

Finansowanie kontraktu zostało zapewnione dzięki amerykańskiemu pakietowi pomocy Ukrainie –  Ukraine Supplemental, który przewiduje pilne przekazanie dodatkowych środków w celu  wzmocnienia ukraińskich wojsk.


Raytheon Technologies Corporation jest firmą działającą w sektorze lotniczym i obronnym. W skład koncernu wchodzą cztery firmy: Collins Aerospace Systems, Pratt & Whitney, Raytheon Intelligence & Space oraz Raytheon Missiles & Defense. Firma Raytheon Technologies powstała w 2020 r. w wyniku połączenia firm sektora obronnego i lotniczego – Raytheon Company i United Technologies Corporation – i ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1