reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dyson
Przemysł elektroniczny |

Dyson zatrudni setki inżynierów robotyki

Dyson chce bowiem wyjść poza trzymające się wciąż podłogi odkurzacze i stworzyć „autonomiczne urządzenie zdolne do wykonywania prac domowych i innych zadań”.

Dyson jest w trakcie rekrutacji 250 inżynierów robotyki zajmujących się widzeniem komputerowym, uczeniem maszynowym, czujnikami i mechatroniką, a w ciągu najbliższych pięciu lat planuje zatrudnić 700 kolejnych.

– Główny plan: stworzenie największego, najbardziej zaawansowanego centrum robotyki w Wielkiej Brytanii na terenie lotniska Hullavington i wprowadzenie technologii do naszych domów do końca dekady – pisze firma Dyson w komunikacie.

Nowo zatrudnieni inżynierowie będą pracować w kampusie firmy w Wiltshire (Hullavington Airfield), nowym londyńskim laboratorium w pobliżu Dyson Robotics Lab w Imperial College oraz w globalnej siedzibie Dyson w Singapurze.

Jak informuje firma, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy remontowano jeden z głównych hangarów lotniczych w Hullavington, obecnie nazywany „H85”, aby przygotować go na przyjęcie 250 inżynierów robotyki.

Powyższe działania to część pięcioletniego planu inwestycyjnego Dyson wartego 2,75 mld GBP, które to środki zostaną przeznaczone na technologię, produkty i urządzenia, a 600 mln GBP ma zostać wydanych w bieżącym roku.Na całym świecie tylko w tym roku do firmy dołączyło ponad 2000 osób (900 w Wielkiej Brytanii), z których połowa to inżynierowie, naukowcy i programiści.

– Mocno stawiamy na przyszłość technologii robotycznych, które będą napędzać badania w całej firmie Dyson, w takich obszarach, jak inżynieria mechaniczna, systemy wizyjne, uczenie maszynowe i magazynowanie energii. Potrzebujemy najlepszych ludzi na świecie, aby dołączyli do nas już teraz – mówi główny inżynier Dyson, Jake Dyson (na zdjęciu powyżej).
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2