reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Biznes |

Britishvolt przejmuje niemieckiego producenta ogniw

Britishvolt rozszerza działalność w Niemczech po podpisaniu umowy przejęcia producenta ogniw akumulatorowych EAS od bułgarskiego Monbat za 36 mln EUR.

EAS to innowator technologii i producent ogniw akumulatorowych z siedzibą w Nordhausen w Niemczech, który koncentruje się na opracowywaniu i produkcji wielkoformatowych ogniw litowo-jonowych.

Przejęcie EAS ma wesprzeć dążenie Britishvolt do prowadzenia badań i rozwoju oraz produkcji na potrzeby zelektryfikowanego transportu i zrównoważonego magazynowania energii. Brytyjska firma informuje, że zamierza dalej inwestować w EAS, aby wzmacniać atuty swojej zaawansowanej technologii ogniw akumulatorowych.

– Nasz format ogniw 46xx, opracowany w ramach szerszego programu badawczo-rozwojowego, daje Britishvolt znaczącą przewagę konkurencyjną w wyścigu w branży akumulatorów. Przejęcie EAS pozwoli nam na skalowanie ostatniej części programu rozwoju i komercjalizacji ogniw 46xx i przekazanie tego produktu ogniwowego w ręce naszych klientów z branży motoryzacyjnej – mówi Orral Nadjari, dyrektor generalny Britishvolt.

Rozwiązania bateryjne niemieckiej firmy znajdują zastosowanie w lotnictwie i obronności, a także w branżach morskiej i motoryzacyjnej w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej, a partnerzy biznesowi, tacy jak NASA, korzystają już z technologii EAS.

Przejęcie jest drugim w historii Birthishvolt i pierwszym za oceanem. Firma ocenia, że akwizycja EAS ułatwi szybsze wprowadzanie systemów akumulatorowych na rynek morski.
 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2