reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka Przemysł elektroniczny |

Ekoenergetyka z kontraktem wartym do 172 mln PLN

Ekoenergetyka-Polska SA podpisała kolejną umowę ramową z publicznym przewoźnikiem z Paryża – Regie Autonome des Transports Parisiens i dostarczy systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych.

W ramach kontraktu polska spółka technologiczna będzie realizować dostawy infrastruktury szybkiego ładowania dla pojazdów miejskich do Paryża o łącznej wartości do 172 mln PLN. Pierwsze zamówienie w ramach nowej umowy opiewa na 349 sztuk stacji ładowania. Od 2018 roku Ekoenergetyka jest jednym z głównych dostawców systemów szybkiego ładowania dla paryskiego przewoźnika.

Firma wyjaśnia, że RATP do 2025 ambitnie dąży do stworzenia w regionie Paryża w 100% przyjaznej dla środowiska, w pełni zeroemisyjnej floty autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania.

– Kontynuacja współpracy z RATP jest dla nas najlepszym potwierdzeniem jakości naszych produktów, usług i relacji biznesowych. Nasza infrastruktura ładowania jest zgodna z wymaganiami trzeciego co do wielkości operatora komunikacji miejskiej na świecie, co również świadczy o globalnym potencjale spółki. Gratuluję skali i systematycznej realizacji całego przedsięwzięcia, jakiego podjęło się RATP i liczę, że nasze rozwiązania w większości zasilą zeroemisyjną komunikację miejską Paryża – komentuje Bartosz Kubik, współzałożyciel i prezes zarządu Ekoenergetyki.

Ekoenergetyka-Polska SA od ponad 12 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania dla elektromobilności, produkując infrastrukturę ładowania wysokiej mocy. Spółka dostarcza systemy szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych do większości europejskich stolic. Ekoenergetyka wdraża również rozwiązania dla transportu długodystansowego i gwarantuje pełne naładowanie pojazdu w czasie 45-minutowej pauzy, obowiązującej kierowców ciężarówek i autokarów na terenie całej Unii Europejskiej.

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2