reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni Przemysł elektroniczny |

Panattoni Park Piła – ponad 30 tys. m kw. pod obsługę Signify

Panattoni rozpoczął budowę Panattoni Park Piła o powierzchni ponad 44 000 m kw., z czego 90 proc. zostało już wynajęte.

Aż 33 500 m kw. zajmie operator logistyczny, która obsłuży Signify (dawniej Philips Lighting) – firmę z sektora oświetlenia.

– W inwestycji zaimplementowane zostaną rozwiązania z zakresu energooszczędnego i inteligentnego oświetlenia oparte na systemie Philips Dynalite, które wpisują się w trendy Industry 4.0. Najemca skorzysta również z instalacji fotowoltaicznej, a zielone technologie pozwolą na uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent – pisze Panattoni w komunikacie.

Technologia LED stała się w ostatnich latach akceleratorem oszczędności w nieruchomościach przemysłowych, a także kluczowym orężem w walce z nadmierną emisją CO2. Obiekt wyposażony w nowoczesny system sterowania oświetleniem pozwoli zaoszczędzić nawet 274 tony CO2 w skali roku. Ekologiczny rozwój tego segmentu napędza firma Signify (dawniej Philips Lighting) – globalny numer jeden w inteligentnym oświetleniu, który cały czas rośnie i stawia na polski rynek. Przedsiębiorstwo już na początku 2023 roku skorzysta z 33 500 m kw. powierzchni w Panattoni Park Piła – informuje deweloper.

– Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia mają kluczowe znaczenie dla zielonych zmian w sektorze obiektów przemysłowych. Dlatego cieszymy się, że operacje dla firmy Signify prowadzone będą właśnie w naszym obiekcie, który jednocześnie zostanie wyposażony w liczne technologie firmy. Panattoni Park Piła stanie się sceną, na której zobaczymy rozwiązania z zakresu nowoczesnego oświetlenia, które w najbliższych latach staną się standardem niejednego obiektu przemysłowego – mówi Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni.

Piła od ponad 60 lat jest jednym z najważniejszych ośrodków produkcji elementów oświetlenia w Polsce. Od zakładów Lumen i Polam, przez przejęcie ich przez firmę Philips, po jej transformację w Signify, specjalistę od oświetlenia konwencjonalnego, zintegrowanego oraz LED, oraz otwarcie Zakładu Opraw Oświetleniowych pod koniec ubiegłego roku.

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2