reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Electronics Przemysł elektroniczny |

Samsung zainwestuje ponad 350 mld USD w strategiczne sektory

Grupa Samsung w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zainwestować 450 bln KRW (356 mld USD), aby przyspieszyć rozwój półprzewodników, biofarmaceutyków i innych technologii nowej generacji.

Zapowiedziane inwestycje mają pomóc Samsungowi w osiągnięciu długoterminowego wzrostu w strategicznych obszarach, takich jak sektor chipów, a jednocześnie mocno przyspieszyć rozwój segmentu biofarmaceutycznego, by osiągnąć w nim taki sukces, jak w działalności półprzewodnikowej. Przy okazji projektów realizowanych przez południowokoreański konglomerat ma powstać ponad milion miejsc pracy – pisze Reuters.

Samsung Electronics, największy na świecie producent układów pamięci, nie przedstawił szczegółowych planów, ale poinformował, że 80% inwestycji zostanie zrealizowanych w Korei Południowej. Ogłoszona w tym tygodniu kwota inwestycji obejmuje 240 bln KRW, o których Samsung informował już w sierpniu 2021 roku.

Samsung w swoich zapowiedziach nie uwzględnił akumulatorów do pojazdów elektrycznych jako przyszłego motoru wzrostu. Samsung SDI, jednostka akumulatorowa grupy, i motoryzacyjny koncern Stellantis mają we wtorek ogłosić inwestycję w nową fabrykę akumulatorów w amerykańskim stanie Indiana. 
 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1