reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Lear przejmuje I.G. Bauerhin

Dostawca dla branży motoryzacyjnej, Lear Corporation, po raz drugi decyduje się na zakup firmy zajmującej się rozwiązaniami z obszaru komfortu termicznego, poszerzając przy tym portfolio o aktywne chłodzenie.

Lear Corporation podpisał umowę przejęcia I.G. Bauerhin (IGB), dostawcy systemów ogrzewania siedzeń samochodowych, wentylacji, aktywnego chłodzenia, ogrzewania kierownicy, czujników siedzeń i elektronicznych modułów sterujących.

Lear przejmie IGB za 140 mln EUR. Transakcja, która wymaga jeszcze zgód organów regulacyjnych, ma zostać zamknięta w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy.

W ostatnim dniu lutego Lear sfinalizował kupno biznesu Interior Comfort Systems od firmy Kongsberg Automotive. ICS dostarcza systemy masażu dla kierowcy oraz ogrzewania i wentylacji fotela.

– Przejęcie IGB wspiera strategię integracji pionowej Lear i rozwija naszą wizję bycia wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań zapewniających komfort cieplny – komentuje Ray Scott, prezes i dyrektor generalny Lear.

IGB ma siedzibę główną w Gruendau-Rothenbergen w Niemczech i zatrudnia ponad 4000 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych w siedmiu krajach. Przychody IGB za 2021 rok wyniosły około 205 mln EUR.

Lear Corporation to firma mocno obecna także w Polsce, zatrudnia obecnie około 10 000 pracowników w 6 zakładach produkcyjnych i 2 centrach rozwojowych. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2