reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Texas Instruments
Przemysł elektroniczny |

Texas Instruments rusza z wartą nawet 30 mld USD inwestycją

Producent chipów rozpoczął budowę fabryk półprzewodników w Sherman w stanie Teksas. Dzięki inwestycji ma powstać aż 3000 miejsc pracy.

Texas Instruments planuje uruchomienie z czasem nawet czterech fabryk, dzięki którym firma zamierza zaspokoić olbrzymi popyt na swoje produkty. Inwestycja ma stworzyć nawet 3000 bezpośrednich miejsc pracy. TI twierdzi, że dzięki nowym fabrykom wyprodukuje dziesiątki milionów układów – i to codziennie.

Aktualnie firma zakłada, że produkcja w pierwszej fabryce w Sherman rozpocznie się w 2025 roku. Fabryki uzupełnią istniejące zakłady TI przetwarzające wafle 300 mm, w tym DMOS6 w Dallas, RFAB1 i będący na ukończeniu RFAB2 – oba w Richardson w Teksasie (produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku). Ponadto LFAB w Lehi w stanie Utah ma rozpocząć produkcję na początku 2023 roku.

– Dzisiejszy dzień jest ważnym kamieniem milowym, ponieważ kładziemy podwaliny pod przyszły rozwój półprzewodników, aby zaspokoić zapotrzebowanie naszych klientów na nadchodzące dziesięciolecia – komentuje prezes i dyrektor generalny TI, Rich Templeton.

Wizualizacja kompleksu produkcyjnego w Sherman, ©Texas Instruments

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2