reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grupa wb Przemysł elektroniczny |

Systemy bezzałogowe Grupy WB dla Gruzji

Grupa WB podpisała wieloletnią umowę dotyczącą wytwarzania systemów bezzałogowych i amunicji krążącej w Gruzji i powołała polsko-gruzińską spółkę joint venture.

Dostawcą systemów bezzałogowych do gruzińskich sił zbrojnych będzie spółka joint venture Delta-WB. To podmiot z siedzibą w Tbilisi, w którym 50% udziałów należy do państwowego przedsiębiorstwa Delta International, właścicielem pozostałych 50% jest polska Grupa WB.

Polsko-gruzińskie przedsięwzięcie ma dostarczać bezzałogowe systemy rozpoznawcze i amunicję krążącą. Zgodnie przyjętym harmonogramem, do końca 2022 roku siłom zbrojnym Gruzji zostaną przekazane pierwsze z zamówionych bezzałogowców.

W oparciu o spółkę Delta-WB powstanie również centrum szkoleniowe z niezbędnym wyposażeniem. Ośrodek będzie świadczył usługi na rzecz gruzińskich sił zbrojnych w zakresie szkolenia wstępnego oraz utrzymania i doskonalenia umiejętności operatorów systemów bezzałogowych.

Jak informuje Grupa WB, spółka Delta-WB będzie odpowiadała za modernizację i naprawy dostarczanych rozwiązań. W razie potrzeby zapewni również serwis gwarancyjny.

Podpisanie gruzińsko-polskiej umowy odbyło się w stolicy Gruzji. Polskę reprezentował prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski, a stronę gruzińską – wiceminister obrony Giorgi Chaindrawa i dyrektor państwowego koncernu STC Delta Zurab Jawelidze.

Grupa WB jest największym w Polsce producentem bezzałogowych systemów powietrznych, używanych przez Siły Zbrojne RP. W ofercie Grupy WB są zarówno wielozadaniowe systemy bezzałogowe, jak FlyEye i FT-5, amunicja krążąca rodziny Warmate oraz inne systemy uderzeniowe i poszukiwawczo-uderzeniowe.

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1