reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Tokyo Electron zainwestuje w nowy ośrodek

Wysoki popyt na chipy sprawił, że japońska firma Tokyo Electron (TEL) wybuduje nowe centrum rozwojwe w ośrodku należącym do Tokyo Electron Miyagi – spółki zależnej zajmującej się produkcją.

– Inwestycja w nowy budynek umożliwi firmie TEL wzmocnić możliwości rozwoju technologii w odpowiedzi na ekspansję rynku i dywersyfikację potrzeb technologicznych, ułatwiając terminową dostawę produktów o funkcjach potrzebnych klientom i przyczyniając się do zrównoważonego średnio- i długoterminowego rozwoju firmy, jak również do postępu społeczeństwa – pisze Tokyo Electron w komunikacie.

Rozpoczęcie budowy nowego obiektu zaplanowano na wiosnę 2023 roku, a zakończenie na wiosnę 2025 roku. Dwupiętrowy budynek o powierzchni około 46 tys. m kw. ma kosztować 47 mld JPY, czyli około 365 mln USD i będą w nim prowadzone prace nad rozwojem urządzeń do produkcji półprzewodników, w tym systemów do wytrawiania plazmowego.

Japońska firma Tokyo Electron, założona w 1963 roku, dostarcza wyposażenie do produkcji półprzewodników. Grupa obejmuje 27 spółek na świecie i zatrudnia ponad 15 tys. osób. 
 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2