reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore
Przemysł elektroniczny |

Umicore otwiera laboratorium akumulatorów w Korei

Belgijska firma Umicore N.V. 10 maja oficjalnie uruchomiła laboratorium badawcze materiałów katodowych w Cheonan, około 90 km na południe od Seulu.

Nowe centrum rozpoczęło pełną działalność na początku kwietnia i zapewnia dostęp do usług badawczo-rozwojowych, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom dotyczących katod dla branży motoryzacyjnej, systemów magazynowania energii (ESS) i przenośnych aplikacji elektronicznych.

Badania nad produktami będą nadal koncentrować się na materiałach akumulatorowych nowej generacji, w tym NMC o bardzo wysokiej zawartości niklu, NMC o niskiej zawartości kobaltu, substancjach chemicznych bogatych w mangan, a także technologii akumulatorów z elektrolitem stałym. W centrum mieści się również duże laboratorium ogniw akumulatorowych z zaawansowanymi możiwościami testowania – czytamy w komunikacie Umicore.

Kompleks budynków o powierzchni 30 000 m kw. znajduje się obok istniejącego centrum badawczo-rozwojowego Umicore i zakładów produkcji materiałów katodowych w Cheonan i zapewnia potencjał do przyszłego rozwoju działalności badawczo-rozwojowej firmy. Umicore zatrudnia obecnie w centrum ponad 160 inżynierów i naukowców, a zatrudnienie ma wzrosnąć do blisko 300 osób w 2024 roku.

Umicore dysponuje obecnie ośrodkami B+R zajmującymi się materiałami akumulatorowymi w Cheonan (Korea), Olen (Belgia) i Kokkola (Finlandia).
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama