reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayTumisu Przemysł elektroniczny |

SeedsBot z 2 mln PLN na monitorowanie silosów zbożowych

SeedsBot to nic innego, jak połączenie aplikacji mobilnej z urządzeniami IoT, służącymi do pomiaru poziomu materiałów sypkich w silosach paszowych i przemysłowych.

Agritechnowe rozwiązanie pozwala na uzyskanie precyzyjnej informacji odnośnie zapełnienia zbiorników-silosów paszowych na fermach w czasie rzeczywistym. Sam pomysł zrodził ponad 1,5 roku temu w odpowiedzi na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku i ogromne zapotrzebowanie na cyfryzację w sektorze agri – pisze wrocławska firma na swojej stronie internetowej.

Twórcy SeedsBot podkreślają, że ich rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo pracy na fermach zwierząt, ponieważ pracownicy nie będą już musieli wspinać się na silosy, by ustalić ilość paszy, a co więcej umożliwi oszczędność ok. 25 dni roboczych pracy w roku i ma bezpośredni wpływ na dobrostan zwierząt i rentowność produkcji.

SeedsBot wsparło RND Investments, spółka za którą stoją wrocławscy przedsiębiorcy Zbigniew Nowak i Radosław Piechnik. Wśród inwestorów jest również Marek Zmysłowski, współzałożyciel SunRoof i Jumia.com.

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1