reklama
reklama
© Skeleton Technologies
Biznes |

Polska spółka dostarczy superkondensatory Skeleton

ZPUE i Skeleton Technologies zawarły umowę handlową dotyczącą dostarczania nowoczesnych rozwiązań magazynowania energii na polski rynek.

Firmy 12 maja podpisały list intencyjny, na mocy którego Skeleton w latach 2023-2025 ma dostarczać superkondensatory o mocy 200 MW rocznie do przytorowych systemów magazynowania. Systemy te pozwalają na przechwytywanie energii podczas hamowania pociągu oraz dostarczają energię podczas przyspieszania. W tym okresie Skeleton ma również dostarczyć 160 MW do zastosowań związanych ze stabilnością sieci. Początkowa wartość współpracy handlowej szacowana jest na ponad 30 mln EUR.

Oprócz rynku polskiego, Skeleton i ZPUE szukają możliwości kooperacji przy projektach w Europie Północnej, na którym obie firmy są już aktywne.

– Uważam, że nowoczesna energetyka musi obejmować odpowiednio dostosowaną infrastrukturę magazynowania energii. Współpraca ze Skeleton Technologies pozwoli naszej firmie lepiej odpowiadać na potrzeby rynku – komentuje Michał Wypychewicz, prezes zarządu ZPUE SA.


Skeleton Technologies produkuje superkondensatory do magazynów energii w zastosowaniach motoryzacyjnych, transportowych, sieciowych i przemysłowych. Grupa ma trzy główne lokalizacje: produkcję w Großröhrsdorf w Saksonii w Niemczech, rozwój materiałów w Bitterfeld-Wolfen w Saksonii-Anhalt oraz elektrotechnikę w Tallinie w Estonii. Od momentu powstania w 2009 roku firma rozrosła się z 4 do ponad 280 osób.

ZPUE SA od ponad trzydziestu lat tworzy rozwiązania dla elektroenergetyki, oferując m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, magazyny energii, kontenerowe stacje transformatorowe czy rozdzielnice średniego i niskiego napięcia. ZPUE ma pięć zakładów produkcyjnych, w tym własne centrum badawczo-rozwojowe, w którym zatrudnia ponad 150 projektantów i inżynierów koncentrujących się na opracowywaniu urządzeń energetycznych oraz rozwiązań napotrzeby e-mobilności i energii odnawialnej.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 06 2023 20:46 V22.0.14-1