reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ MBDA
Przemysł elektroniczny |

PGZ: nowe konsorcjum i umowa z MBDA UK

Polska Grupa Zbrojeniowa powołała Konsorcjum PGZ-OTTOKAR, które ma zaprojektować, wyprodukować i dostarczyć niszczyciele czołgów – nowy wyrób wchodzący w skład oferty Grupy.

W pierwszej kolejności produkt oferowany będzie Siłom Zbrojnym RP, poszukującym pojazdów tej kategorii w ramach programu pk. OTTOKAR-BRZOZA.

Konsorcjum PGZ-OTTOKAR składa się z: Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (lider konsorcjum), HSW S.A., MESKO S.A. i WZE S.A. Huta Stalowa Wola S.A. odpowiada za projekt podwozia przeznaczonego dla rozwiązania poszukiwanego przez Siły Zbrojne RP, jak i integrację całego systemu, MESKO S.A. oraz WZE S.A. to podmioty, które realizować będą integrację i dostawy przeciwpancernych pocisków kierowanych, jak również brać udział w potencjalnym transferze technologii.

Porozumienie PGZ-MBDA UK w segmencie niszczycieli czołgów

PGZ poinformowała też, że dziewięć należących do Grupy spółek zawarło porozumienie z MBDA UK dotyczące współpracy w segmencie niszczycieli czołgów. Umowa pozwoli na przeprowadzenie procesu projektowania oraz produkcji pojazdów tej klasy z wykorzystaniem przeciwpancernych pocisków kierowanych Brimstone produkcji MBDA UK.

Podpisany właśnie dokument jest kontynuacją zawartego w 2019 roku porozumienia dotyczącego współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej z partnerami z Wielkiej Brytanii.

– Umowa stanowi fundament do dalszej współpracy na rynku polskim oraz zagranicznych w zakresie integracji ppk z wskazanymi przez zamawiającego elementami modułu dywizjonowego niszczycieli czołgów oraz produkcji pocisku Brimstone w przedsiębiorstwach Polskiej Grupy Zbrojeniowej – czytamy w komunikacie.

Podpisy pod porozumieniem zawarły: WZM S.A., WZU S.A., OBRUM sp. z o.o., Jelcz sp. z o.o., Rosomak S.A. oraz przedstawiciele konsorcjum PGZ-OTTOKAR: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (lider konsorcjum), HSW S.A., MESKO S.A. i WZE S.A.


Program OTTOKAR-BRZOZA zakłada, pozyskanie przez Siły Zbrojne RP dywizjonowego modułu samobieżnych niszczycieli czołgów na bazie nowoczesnej platformy, która będzie posiadać zdolność do rażenia celów opancerzonych za pomocą przeciwpancernych pocisków kierowanych. W skład modułu, oprócz samych niszczycieli czołgów wchodzą również pojazdy wsparcia oraz dowodzenia.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-1
reklama
reklama