reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renesas
Przemysł elektroniczny |

Renesas ponownie otworzy fabrykę i wyprodukuje na 300 mm

W zamkniętym kilka lat temu zakładzie w Kofu ma ponownie ruszyć produkcja półprzewodników, tym razem na waflach 300 mm. Renesas przeznaczy na ten cel 90 mld JPY (664 mln EUR).

Popyt na wydajne półprzewodniki mocy stale rośnie, a Renesas przewiduje szybki wzrost popytu na pojazdy elektryczne i dlatego planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne w zakresie układów mocy, takich jak tranzystory IGBT. Gdy fabryka w japońskim Kofu osiągnie masową produkcję, całkowite moce produkcyjne Renesas w zakresie półprzewodników mocy podwoją się – informuje firma.

Zamknięta w październiku 2014 roku fabryka w Kofu wcześniej obsługiwała zarówno linie do produkcji na podłożach 150 mm, jak i 200 mm. Aby zwiększyć wydajność, Renesas zdecydował się wykorzystać istniejący budynek fabryki i ożywić go jako fabrykę wafli o średnicy 300 mm, produkującą półprzewodniki mocy.

Ogłoszona inwestycja umożliwi nam uruchomienie naszej największej linii produkcyjnej, na której będą powstawały półprzewodniki mocy – układy, które są kluczem do dekarbonizacji. Będziemy dalej prowadzić niezbędne inwestycje w celu zwiększenia naszych wewnętrznych mocy produkcyjnych, przy jednoczesnym dalszym wzmacnianiu więzi z partnerami outsourcingowymi. Aby sprostać średnio- i długoterminowemu wzrostowi popytu, Renesas nadal angażuje się w zapewnienie bezpieczeństwa dostaw, aby zapewnić naszym klientom możliwie najlepsze wsparcie – komentuje Hidetoshi Shibata, prezes i dyrektor generalny Renesas.

W zakładzie w Kofu Renesas będzie dysponował clean roomem o powierzchni 18 000 m kw. Po uruchomieniu linii, firma będzie produkować produkty IGBT i Power MOSFET.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1