reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SiPearl
Przemysł elektroniczny |

SiPearl osiąga kamień milowy – 100 pracowników

Europejski projektant chipów przekroczył już liczbę 100 pracowników w sześciu oddziałach we Francji (Maisons-Laffitte, Grenoble, Massy, ​​Sophia Antipolis), Niemczech (Duisburg) i Hiszpanii (Barcelona).

SiPearl, projektant wysokowydajnych mikroprocesorów o niskim poborze mocy dla europejskich superkomputerów eksaskalowych, zatrudnia obecnie 104 specjalistów z dziedziny mikroelektroniki i oprogramowania.

SiPearl ma jednak znacznie większe ambicje i przyspiesza strategię rekrutacyjną ogłoszoną rok temu, ponieważ w 2025 roku chce zatrudniać 1000 osób. Jak podkreśla firma w komunikacie, szczególny nacisk będzie kładła na znajdowanie kobiet i ich rozwój w branży technologicznej.

– Niezależnie od tego, czy są to doświadczeni eksperci w swoim sektorze, czy młodzi inżynierowie szukający doświadczenia, oferujemy naszym pracownikom możliwość przeżycia najbardziej ekscytującej przygody w europejskiej technologii. Razem z nami zaprojektują wysokowydajny mikroprocesor o małej mocy, który umożliwi Europie poczynienie znacznych postępów w strategicznych obszarach, takich jak sztuczna inteligencja, zdrowie, klimat czy zarządzanie energią. W tym celu wykorzystają najbardziej zaawansowane technologie: architekturę ARM Neoverse V1, platformę emulacji sprzętowej Veloce Strato firmy Siemens EDA czy proces 6 nm firmy TSMC z integracją 2.5D – mówi Philippe Notton, dyrektor generalny i założyciel SiPearl.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1