reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

KFB Acoustics pozyskało 3 mln PLN od Nunatak Capital

KFB Acoustics to specjalista od zarządzania hałasem, z którego know-how korzystają giganci produkcyjni. Pozyskane środki posłużą m.in. na uruchomienie centrum B+R akustyki.

Choć KFB Acoustics nie jest typowym start-upem (przychody na poziomie 26,5 mln PLN oraz wielomilionowa EBIDTA), spółka idealnie wpisuje się w strategię inwestycyjną funduszu jako lider rynku zarządzania hałasem wykorzystujący w swoich technologiach zaawansowane narzędzia z obszaru data science – pisze Nunatak Capital w komunikacie.

KFB Acoustics działa na rynku akustyki i zarządzania hałasem od 2009 roku, zapewniając kompleksowe rozwiązania dla przemysłu w zakresie analiz wibroakustycznych, tłumienia hałasu i redukcji drgań wspiera klientów w projektowaniu maszyn i urządzeń w zakresie wibro- i psychoakustyki, bazując na własnych metodykach badawczych. Spółka w centrum uwagi stawia prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz inwestycje w innowacyjne rozwiązania.

Spółka obsługuje wiele zakładów produkcyjnych i przemysłowych na terenie DACH (Niemcy-Austria-Szwajcaria), a wśród jej klientów znajdują się największe firmy przemysłowe i produkcyjne na świecie m.in. SwissKrono, Ciech, Orlen, PKP, 3M, Veolia, Volkswagen, Ikea, Volvo, BMW, Unilever. W 2019r. KFB Acoustics uzyskało status Centrum Badawczo-Rozwojowego, gdzie oprócz świadczenia usług pomiarowych realizowane są także projekty związane z wirtualnym prototypowaniem, rapid-prototyping oraz testowaniem prototypowych rozwiązań zarządzania hałasem.

– W ostatnich latach KFB mocno stawia na obszar Big Data opracowując m.in system do inteligentnego monitoringu hałasu w rozproszonej architekturze z algorytmami automatycznie rozbudowywującymi bibliotekę dźwięków. Docelowo system rozszerzony zostanie o funkcjonalności z obszaru predictive maintenance pozwalające minimalizować kosztowne przestoje w działalności produkcyjnej identyfikując potencjalne problemy w pracy maszyn i urządzeń bazując na wydawanych przez nie dźwiękach i wibracjach – czytamy w komunikacie.

Partnerstwo z Nunatak Capital, od którego KFB pozyskało 3 mln PLN, znacząco wesprze ten obszar działalności spółki.

– KFB Acoustics zamierza bazować na zaawansowanej analizie danych, co uważamy za przyszłość tej branży. Dobrym przykładem jest opracowane przez spółkę tzw. predictive maintenance. Standardem tego typu rozwiązań jest ocena stanu maszyn na podstawie drgań, a KFB Acoustics idzie o krok dalej i dzięki wykorzystaniu analizy dźwięku chce identyfikować problemy szybciej i dokładniej – mówi Piotr Ciżkowicz, partner zarządzający Nunatak Capital.

Zespół Nunatak Capital, dzięki doświadczeniu doświadczenie w nauce i biznesie oraz know-how w obszarze data science, wesprze KFB Acoustics w skalowaniu biznesu oraz pozyskiwaniu kapitału na dalszy rozwój centrum B+R.

– Dzięki tej rundzie uruchomimy najnowocześniejsze w Europie centrum badawczo-rozwojowe akustyki, a kolejnym krokiem będzie internacjonalizacja biznesu poprzez stworzenie sieci oddziałów w całej Europie – mówi dr inż. Filip Barański, prezes i współzałożyciel KFB Acoustics.

 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1