reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TDK
Przemysł elektroniczny |

TDK wybuduje fabrykę kondensatorów

TDK wybuduje zakład produkcyjny komponentów MLCC w Japonii, koncentrując się na produktach dla motoryzacji, w szczególności na potrzeby EV i ADAS.

TDK od ubiegłego roku inwestuje w moce produkcyjne MLCC w istniejących zakładach i w spółkach stowarzyszonych. Firma zdecydowała się właśnie na kolejny krok i wybuduje nową fabrykę, która umożliwi kompleksową produkcję kondensatorów, obejmującą wszystko, od materiałów po gotowe produkty.

Obiekt o powierzchni 33 tys. m kw. powstanie na terenie kompleksu produkcyjnego w Kitakami (prefektura Iwate, Japonia) – TDK Electronics Factories Corporation. Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec bieżącego roku obrotowego (marzec 2023), a zakończenie w czerwcu 2024 roku.

Jak wskazuje TDK w komunikacie, obecnie na całym świecie rośnie popularność pojazdów elektrycznych (EV), a także rośnie stopień zaawansowania technologicznego aut, także jeśli chodzi o wspomaganie kierowcy i zautomatyzowaną jazdę (ADAS – advanced driver-assistance system). To dodatkowo zwiększa zużycie energii wielu ECU (elektronicznych modułów sterujących) i przyspiesza wzrost wysokich napięć. Ogólny trend wzrastającej liczby urządzeń i podzespołów elektronicznych montowanych w pojedynczym pojeździe sprawia, że niezawodność elektroniki ma coraz większy wpływ na niezawodność całego pojazdu. TDK zwraca zatem uwagę, że komponenty elektroniczne, takie jak MLCC, muszą być bardzo odporne na gwałtowne zmiany temperatury czy wysokie napięcia i charakteryzować się wytrzymałością mechaniczną, ponieważ przeznaczone są do pracy w bardzo wymagających warunkach.

Budowa nowego budynku produkcyjnego TDK Electronics Factories Corporation w Kitakami jest drugim projektem, po budowie nowego skrzydła w fabryce Inakura (miasto Nikaho, prefektura Akita), podejmowanym w ramach programu rozwoju i ulepszania produkcji komponentów elektronicznych.  
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama