reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Avnet Embedded
Przemysł elektroniczny |

Avnet rusza z inwestycjami w Niemczech

Avnet Embedded rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Eschbach, a Avnet EMEA ogłosił plany budowy trzeciego europejskiego centrum logistycznego w Bernburgu.

Aby lepiej zaspokajać lokalne i globalne potrzeby klientów, Avnet rozwija działalność w dwóch lokalizacjach w Niemczech – informuje firma. Avnet Embedded ma już za sobą uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy, warty wiele milionów euro zakład produkcyjny zlokalizowany w Breisgau Industrial Park w Eschbach niedaleko Freiburga w Niemczech. Nowy obiekt skoncentruje się na przemysłowych systemach elektronicznych i jest bezpośrednią odpowiedzią na znaczny wzrost globalnego zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania wbudowane – pisze firma w komunikacie.

Zakończenie budowy i przeprowadzka do Eschbach zaplanowano na początek 2023 roku. Kampus będzie obejmował 8000 m kw. powierzchni produkcyjnej, 7200 m kw. powierzchni magazynowej oraz 3000 m kw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej z parkingiem. W porównaniu do obecnego obiektu we Freiburgu, Eschbach będzie miało około dwa razy więcej powierzchni produkcyjnej, połączonej z dużą powierzchnią logistyczną.

– Avnet Embedded podpisał długoterminową umowę najmu w tym miejscu i inwestuje kilka milionów euro w wyposażenie wysoko zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego, który będzie wykorzystywał najnowocześniejsze technologie i zrównoważone procesy produkcyjne w celu osiągnięcia działalności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla – informuje firma.

Avnet zapewnia, że zwraca szczególną uwagę na kwestie atrakcyjności miejsc pracy i rozwoju pracowników, i przypomina, że tylko w ciągu ostatnich dwóch lat liczba zatrudnionych w zakładzie we Fryburgu wzrosła o ponad 20%.

– W Avnet postrzegamy światowy biznes systemów wbudowanych jako przyszły motor wzrostu i dlatego stale poszerzamy nasze możliwości w zakresie projektowania i produkcji przemysłowych systemów elektronicznych. Dzięki nowemu obiektowi robimy duży krok w kierunku osiągnięcia dwucyfrowego wzrostu w nadchodzących latach. Ponadto zamierzamy utrzymywać wewnętrzną wiedzę firmy w zakresie najbardziej zaawansowanych technologii – komentuje dr Dominik Ressing, wiceprezes Avnet Embedded.

Z kolei Avnet EMEA ogłosił niedawno, że przeznaczy ponad 225 mln EUR na centrum dystrybucyjne w Bernburgu w Niemczech. Budynek będzie miał około 56 000 m kw. powierzchni logistycznej przeznaczonej na potrzeby komponentów elektronicznych, w tym elektroniki półprzewodnikowej, a dzięki inwestycji firma utworzy kilkaset miejsc pracy.

Slobodan Puljarevic, prezes Avnet EMEA, wskazał, że centrum będzie „obsługiwać rozwijający się rynek półprzewodników i komponentów elektronicznych i jest częścią strategii rozwoju Avnet w Europie, mającej na celu zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta”. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2