reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Applied Engineering Przemysł elektroniczny |

Applied Materials otwiera kolejny ośrodek produkcyjny w USA

Producent sprzętu do produkcji półprzewodników utworzy na terenie Flathead Valley w stanie Montana 200 dodatkowych miejsc pracy.

Zakończona właśnie inwestycja w budynek produkcyjny w Evergreen zapewnia Applied Materials dodatkową powierzchnię ponad 9 tys. m kw., która będzie wykorzystana na potrzeby produkcji podzespołów i urządzeń procesowych wykorzystywanych do produkcji półprzewodników – czytamy w komunikacie gubernatora stanu Montana.

Firma zatrudnia już 600 osób w Flathead Valley, a po rozbudowie, a dokładniej renowacji i przystosowaniu do produkcji kupionego w ubiegłym roku obiektu, dysponuje powierzchnią 32,5 tys. m kw. w trzech budynkach.

– Jesteśmy podekscytowani, że Applied Materials nadal inwestuje w Montanę i w naszych pracowników, zwłaszcza w najnowocześniejszy zakład produkcyjny, w który firma utworzy 200 dobrze płatnych miejsc pracy – komentuje gubernator Greg Gianforte.

Applied Materials z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii to dostawca technologii i sprzętu do produkcji półprzewodników. Firma zatrudnia około 27 tys. osób, a roczne przychody wynoszą około 23 mld USD.

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2