reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens Przemysł elektroniczny |

Siemens zlikwiduje działalność w Rosji

Siemens opuści rynek rosyjski w wyniku wojny w Ukrainie. Firma rozpoczęła postępowanie mające na celu likwidację działalności przemysłowej i wszystkich działań związanych z przemysłem.

Jak informuje niemiecki koncern, po wybuchu wojny Siemens wstrzymał wszelkie nowe przedsięwzięcia i międzynarodowe dostawy do Rosji i Białorusi. Kompleksowe sankcje międzynarodowe, jak również obecne i potencjalne środki zaradcze, mają wpływ na działalność biznesową firmy w Rosji, w szczególności na usługi kolejowe i utrzymanie taboru.

– Potępiamy wojnę w Ukrainie i podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu uporządkowanego procesu likwidacji naszej przemysłowej działalności biznesowej w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o pracowników i długotrwałe relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat. Oceniamy wpływ tej decyzji na naszych pracowników i będziemy ich nadal wspierać w miarę naszych możliwości. Jednocześnie zapewniamy pomoc humanitarną naszym kolegom i mieszkańcom Ukrainy oraz wspieramy społeczność międzynarodową w dążeniu do pokoju – mówi Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG.

Firma będzie zarządzać uporządkowanym procesem, aby zakończyć swoją działalność zgodnie z wymogami regulacyjnymi i sankcjami międzynarodowymi.

Powyższa decyzja dotyczy także spółki transportowej Siemens Mobility.

Siemens Mobility to niezależnie kierowana spółka w grupie Siemens AG, która od ponad 160 lat oferuje rozwiązania w branży transportowej, a jej portfolio w głównej mierze oparte jest na taborze kolejowym, automatyce kolejowej, elektryfikacji, kompleksowych systemach pod klucz, inteligentnych systemach kierowania ruchem i usługami powiązanymi. W roku rozliczeniowym 2021, który zakończył się 30 września, Siemens Mobility zaksięgował przychód 9,2 mld EUR i zatrudniał około 39,500 pracowników na całym świecie. 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2