reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© maksim pasko dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

MedApp rozszerza zasięg o kolejne kraje

Innowacyjna spółka z branży medtech konsekwentnie rozszerza geograficzny. Najnowsze informacje dotyczą Meksyku, Brazylii oraz Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii.

MedApp twórca rozwiązań technologicznych z zakresu wizualizacji holograficznej i medycyny cyfrowej, informuje o nowym dystrybutorze w Europie, grancie na komercjalizację w Meksyku i kolejnym etapie działalności w Brazylii.

Wyłącznym dystrybutorem MedApp CarnaLife Holo – systemu wizualizacji 3D danych medycznych –  na terytorium Czech, Słowacji, Węgier i Finlandii została Promedica Praha Group, dystrybutor rozwiązań medycznych, którego historia biznesowa sięga roku 1991.

Z Europy przenosimy się do Ameryki Południowej. Po pozyskaniu dystrybutora w Brazylii i zatrudnieniu tam przedstawiciela handlowego, MedApp złożył w ostatnim czasie wniosek do Agência Nacional de Vigilância Sanitária (brazylijska agencja zdrowia) o uzyskanie certyfikatu zgodności dla rozwiązania CarnaLife Holo, co umożliwi przejście do kolejnego etapu działalności na rynku brazylijskim.

– Ameryka Północna, jak i Południowa, są dla nas bardzo ważnymi rynkami, szczególnie Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia i Meksyk – wskazuje Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp S.A.

Spółka MedApp otrzymała właśnie pozytywną decyzję o przyznaniu grantu ze środków europejskich na rozpoczęcie procesu wejścia na rynek meksykański w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, oś priorytetowa  III „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”, Działanie: 3.3. „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”,  Poddziałanie 3.3.1 „Polskie Mosty Technologiczne”. Projekt o wartości 180 tys. PLN (wsparcie gotówkowe 120 tys. PLN) będzie realizowany przy współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH), a jego celem jest wypracowanie skutecznej strategii wejścia do Meksyku przy wsparciu zagranicznych biur PAIH.

MedApp, współpracując z partnerską firmą Parexel, przygotowuje się również do złożenia wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie, jakim są Stany Zjednoczone.

Spółka przypomina, że na początku 2021 roku MedApp podpisał pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga oraz poszerzył kanały sprzedaży w Polsce. Nastąpiło wspomniane wejście do Brazylii i założenie spółki dystrybucyjnej dla rynków niemieckojęzycznych. Plany rozwoju obejmują również inne kraje, a międzynarodową ekspansję może przyspieszyć pozyskanie nowych inwestorów. Spółka zakomunikowała na początku kwietnia br. wybór globalnego Haitong Banku jako podmiotu odpowiedzialnego za przeprowadzenie tego procesu.

MedApp rozwija także funkcjonalność rozwiązań opartych na CarnaLife Holo, wizualizacji holograficznej 3D oraz platformy medycyny cyfrowej, CarnaLife System. Firma uzyskała dotację ze środków unijnych na stworzenie narzędzia do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav) oraz podpisała umowę z siecią Helimed Diagnostic Imaging na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą telemedyczną MedApp CarnaLife System.

Spółka MedApp zanotowała narastająco po czterech kwartałach 2021 roku 12,7 mln PLN przychodów netto ze sprzedaży, co jest wartością o 111% wyższą niż rok wcześniej. Wynik EBITDA zwiększył się o 139%, do 6,3 mln PLN, a zysk netto był dwa razy wyższy niż przed rokiem, osiągając poziom 3,8 mln PLN. 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2