reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lordstown
Przemysł elektroniczny |

Foxconn kupił fabrykę pojazdów elektrycznych w Ohio

Tajwański gigant w produkcji elektroniki podpisał nowe umowy – produkcyjną i JV – z dostawcą aut Lordstown Motors oraz sfinalizował przejęcie zakładu amerykańskiej firmy.

Hon Hai Technology Group, tajwański producent elektroniki bardziej znany jako Foxconn oraz Lordstown Motors, producent elektrycznych lekkich pojazdów ciężarowych, podpisały umowy dotyczące produkcji kontraktowej pickupa Endurance oraz joint venture na rozwój produktu.

Zakup przez Foxconn zakładu produkcyjnego Lordstown Motors Corp. (LMC) w Lordstown w stanie Ohio ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku, a dzisiaj, 12 maja, Foxconn ogłosił zakończenie transakcji.

– W przyszłości Ohio ma być ważnym centrum produkcji pojazdów elektrycznych Hon Hai w Ameryce Północnej. Po zakończeniu przeniesienia zakładu około czterystu wykwalifikowanych pracowników LMC przejdzie do pracy w Hon Hai – czytamy w komunikacie Foxconnu.

Firma podkreśla, że podpisane umowy o produkcję kontraktową i umowa joint venture na rozwój produktu to kluczowy kamień milowy dla Hon Hai.

Nowa spółka joint venture będzie się nazywać MIH EV Design LLC i będzie w 55% własnością Foxconn i 45% – LMC. Hon Hai inwestuje 55 mln USD w to wspólne przedsięwzięcie.

Zgodnie z umową joint venture, Hon Hai i Lordstown wykorzystają otwartą platformę samochodów elektrycznych Mobility in Harmony (MIH), aby razem projektować i rozwijać auta na potrzeby globalnego rynku pojazdów użytkowych. Pojazdy opracowane przez MIH EV Design mają w przyszłości być produkowane w zakładach w Lordstown w stanie Ohio oraz w innych fabrykach kontraktowych Foxconn na całym świecie i przeznaczone na rynek Ameryki Północnej.

Dzięki współdzieleniu wiedzy oraz integracji zasobów, obie firmy będą w stanie wesprzeć producentów OEM w łańcuchu dostaw, skracając czas wprowadzania produktów na rynek i redukując koszty projektowania.

– Hon Hai, mający kompetencje w integracji oprogramowania sprzętowego i zarządzaniu produkcją elektroniki, wykorzysta doświadczenie zespołu Lordstown w produkcji samochodów i wprowadzi elektryczny pickup „Endurance” do masowej produkcji – informuje Foxconn.

Rozpoczęcie komercyjnej produkcji Endurance planowane jest na trzeci kwartał tego roku, a pierwsze komercyjne dostawy spodziewane są w czwartym kwartale.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2