reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© thomaspajot dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Creotech Instruments czasowo zawiesza ofertę publiczną

Działająca w branży kosmicznej spółka tłumaczy tę decyzję niekorzystną sytuacją na rynkach finansowych, skutkującą negatywnym sentymentem inwestorów dotyczącym inwestycji w akcje.

Zarząd spółki Creotech Instruments zdecydował o czasowym zawieszeniu publicznej emisji akcji serii I. Spadki indeksów giełdowych w ostatnich dniach spowodowały pogorszenie nastawienia inwestorów, co w konsekwencji mogłoby mieć niekorzystny wpływ na ostateczne parametry emisji akcji spółki – informuje Creotech.

– Niesprzyjająca w ostatnich dniach sytuacja na rynkach giełdowych spowodowała, że wraz z naszymi doradcami, zdecydowaliśmy się czasowo zawiesić naszą ofertę. Nowy harmonogram nie został jeszcze ustalony, jednak na bieżąco przyglądamy się sytuacji na rynkach finansowych i w przypadku jej ustabilizowania zamierzamy wrócić do naszych planów związanych z przeprowadzeniem emisji. Tym samym podtrzymujemy zamiary realizacji oferty oraz przeniesienia notowań akcji Creotech na główny rynek GPW – mówi Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

– W dalszym ciągu liczymy, że konsekwentnie realizowana strategia opracowania i komercjalizacji własnej platformy satelitarnej, nowe projekty w obszarze komputerów kwantowych i kryptografii kwantowej, jak i zaawansowane usługi przetwarzania danych geoprzestrzennych do obsługi UAV, przekonają inwestorów o istotnym potencjale wzrostu wartości firmy w ciągu najbliższych lat. Co ważne, już na obecnym etapie spółka osiąga wysoką pozytywną EBITDA (5,6 mln PLN w 2021 r. EBITDA skorygowana o wynik na działalności R&D), która dzięki bieżącym inwestycjom ma potencjał wielokrotnego wzrostu. Szacujemy cenę sprzedaży jednego mikrosatelity na poziomie 1 – 4 mln USD przy oczekiwanej marży EBITDA (bez kosztów stałych) na poziomie 60-70%. Już teraz nasze moce produkcyjne pozwalają na produkcję do 10 takich satelitów rocznie, a zostaną jeszcze zwiększone dzięki wpływom z planowanej emisji akcji – dodaje Grzegorz Brona.

25 kwietnia 2022 r. spółka Creotech Instruments opublikowała prospekt dotyczący nowej oferty publicznej nie więcej niż 396.558 akcji serii I. Zapisy w ramach transzy inwestorów detalicznych jeszcze się nie rozpoczęły, miały ruszyć 12 maja 2022 r.

Creotech Instruments produkuje i dostarcza dla globalnych partnerów technologie kosmiczne. Jednocześnie spółka rozwija swoją działalność na rynku dronowym oraz w branży systemów kwantowych. Podwarszawska firma jako pierwsza w Europie rozpoczęła produkcję elektroniki sterującej komputerami nowej generacji.

Część dotychczasowych projektów Creotech Instruments była finansowana z ubiegłorocznego IPO spółki, w ramach której firma pozyskała od inwestorów ponad 11 mln PLN.

Creotech, dzięki zrealizowanym kontraktom z obszaru technologii kosmicznych i branży kwantowej, poprawia wyniki. W 2021 roku firma wypracowała przychody ogółem na poziomie ponad 40 mln PLN (wzrost r/r o 20 proc.). Marża EBITDA, skorygowana o wynik na działalności B+R, również wzrosła – do poziomu ok. 17 proc.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama