reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Polski producent tagów RFID z nowymi inwestorami

Talkin’ Things zamknęło nową rundę inwestycyjną o wartości 20 mln USD mającą na celu zwiększenie produkcji i dalszy rozwój.

Wiodącym inwestorem w tej rundzie został fundusz TDJ Venture, a współinwestorami: Prosegur – specjalista z branży zabezpieczeń oraz Piotr Dębicki, właściciel i prezes firmy z branży opakowań Formika.

– Środki pozyskane w tej rundzie inwestycyjnej zostaną przeznaczone na kontynuację projektu budowy RFID Gigafactory. Obiekt ten pozwoli Talkin' Things wejść do pierwszej ligi światowych producentów tagów RFID. Planujemy również znacząco zwiększyć zatrudnienie – mówi Marcin Pilarz, założyciel i prezes zarządu Talkin' Things.

Marcin Pilarz dodaje, że „mamy świadomość, że sam kapitał nie wystarczy do rozwoju i skalowania biznesu”, a współpraca z TDJ niesie ze sobą wartość dodaną, ponieważ firma oprócz środków finansowych może liczyć na wsparcie merytoryczne w skalowaniu produkcji.

Tagi RFID, czyli inteligentne etykiety, pozwalają na bezprzewodową komunikację z pojedynczym produktem, towarem lub paczką. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne prześledzenie jego ścieżki na linii produkcyjnej, a następnie aż do sklepowej półki. Technologia pomaga również chronić towary przed podrabianiem, a w przypadku NFC umożliwia również lepszą interakcję konsumenta z produktem. Produkty i rozwiązania Talkin' Things są już obecne na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet w Japonii i Ameryce Południowej. Z ich rozwiązań korzystają wiodące światowe marki, takie jak Sanofi, Mars, Nestle czy L'Oreal.

– Chociaż technologia RFID nie jest nowa, zespół Talkin’ Things wykorzystuje ją w bardzo innowacyjny sposób. Ta unikalna specjalizacja w połączeniu z dojrzałym rynkiem zastosowań tagów masowych pozwala nam wierzyć w sukces projektu. Przed nami jeszcze praca nad dostosowaniem procesów spółki i działalności operacyjnej do szybkiego wzrostu skali. Mamy apetyt na duże kontrakty z globalnymi kontrahentami. Cieszę się, że Piotr Dębicki i hiszpańska firma Prosegur są naszymi współinwestorami. Ich doświadczenie powinno pozwolić nam zbudować silną pozycję na rynkach międzynarodowych. Globalna sieć kontaktów usprawni realizację strategii ekspansji na te rynki – mówi Tomasz Domogała, właściciel TDJ.

Talkin’ Things w ubiegłym roku otrzymało decyzję o wsparciu inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Firma wybuduje w Rzeszowie fabrykę tagów RFID wraz z laboratorium.
 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2