reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon: silny popyt w czasach globalnej niepewności

Niemiecki producent półprzewodników nadal osiąga dobre wyniki, odnotowując 22% wzrost przychodów w drugim kwartale roku fiskalnego 2022.

Przychody Infineon w drugim kwartale roku podatkowego 2022, zakończonym 31 marca, wyniosły 3,398 mld EUR, co oznacza wzrost o 4% w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 22% w porównaniu z 2,700 mld EUR w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o poszczególne obszary działalności, Infineon informuje, że przychody wzrosły w segmentach Automotive, Industrial Power Control oraz Connected Secure Systems, podczas gdy segment Power & Sensor Systems odnotował niewielki spadek.

Zysk z działalności kontynuowanej za ten okres wyniósł 496 mln EUR, czyli znacznie więcej niż 203 mln EUR w tym samym kwartale ubiegłego roku.

W raportowanym okresie Infineon przeznaczył na inwestycje 494 mln EUR, a szacunki na cały 2022 rok przewidują nakłady na ten cel w wysokości 2,4 mld EUR. Spółka definiuje inwestycje jako „sumę zakupów rzeczowych aktywów trwałych oraz zakupów innych wartości niematerialnych”.

–  Infineon nadal dobrze sobie radzi w coraz bardziej wymagającym środowisku. Zarówno przychody, jak i wyniki segmentowe wzrosły ponownie w drugim kwartale. Globalna niepewność, w szczególności wojna w Ukrainie i dalszy przebieg pandemii koronawirusa, wywierają nacisk na łańcuchy dostaw. Jednocześnie popyt na nasze produkty i rozwiązania nadal znacznie przewyższa podaż – komentuje Jochen Hanebeck, dyrektor generalny Infineon.

Infineon spodziewa się, że w trzecim kwartale roku podatkowego 2022 wygeneruje przychody w wysokości około 3,4 mld EUR. Firma prognozuje również całoroczny przychód w wysokości 13,5 mld EUR(+/- 500 mln EUR). Poprzednia prognoza zakładała 13 mld EUR.

Infineon Technologies AG to notowany na frankfurckiej giełdzie dostawca rozwiązań półprzewodnikowych. Firma zatrudnia około 50 tys. pracowników na całym świecie, a w roku podatkowym 2021 (kończącym się 30 września) wygenerowała przychody w wysokości około 11,1 mld EUR.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama