reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Healthnomic przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji urządzenia SnoreOff

Healthnomic SA, warszawska firma z branży medtech, niebawem rozpocznie produkcję urządzenia SnoreOff przeznaczonego do objawowego niwelowania skutków chrapania metodą EPAP.


  • Healthnomic SA jest właścicielem autorskiej platformy cyfrowej Omnihealth do zdalnej diagnostyki chorób cywilizacyjnych człowieka.
  • Urządzenia SnoreOff zostaną przeznaczone do przeprowadzenia testów.
  • Spółka kontynuuje również prace nad finalną wersją autorskiego poligrafu Apnomic GX3.

Urządzenie SnoreOff autorstwa Healthnomic zostało stworzone w oparciu o metodę EPAP (ang. Expiratory Positive Airway Pressure). Jest to coraz popularniejsza metoda leczenia pacjentów cierpiących na obturacyjny bezdech senny lub chrapanie proste. Jest to niewielki element w formie pudełeczka z krótkimi tunelami wprowadzonymi do nozdrzy. W trakcie wdechu urządzenie pozwala na swobodny przepływ powietrza. Specjaliści Healthnomic przygotowują się obecnie do rozpoczęcia procesu produkcji 500 sztuk urządzenia, które zostaną przeznaczone do finalnych testów na wybranej grupie osób. W międzyczasie trwają prace nad wyborem podmiotu, który zajmie się produkcją seryjną SnoreOff.

– Wielkimi krokami przygotowujemy się do komercjalizacji naszego autorskiego urządzenia do niwelowania skutków chrapania. Wyprodukowanie pierwszych 500 sztuk pozwoli nam przeprowadzić testy poprzedzające ostateczne wprowadzenie na rynek. Niedawno zakończyliśmy również prace nad dokumentacją technologiczną. Ponadto nasi specjaliści wprowadzają drobne poprawki do urządzenia, takie jak dostosowanie go do ewentualnej wymiany nosków, w związku z różnymi wymiarami przegród  nosowych naszych klientów. Działamy zgodnie z harmonogramem, a naszym celem jest stworzenie kompleksowego rozwiązania dla osób borykających się z problemem chrapania – informuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic.

Spółka prowadzi również intensywne prace nad autorskim poligrafem Apnomic GX3. Po opracowaniu prototypowej wersji specjaliści Healthnomic skupili się na dostosowaniu platformy telemedycznej Omnihealth do potrzeb nowego urządzenia. Ponadto implementowane są drobne zmiany techniczne w urządzeniu, poprawiające jakość wykonywania badania.

Celem Healthnomic SA jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych za pomocą inteligentnych rozwiązań telemedycznych opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, a także nowoczesnych urządzeń terapeutycznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama