reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Przemysł elektroniczny |

NVIDIA zapłaciła karę w wysokości 5,5 mln USD

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła NVIDIA o niepełne ujawnianie informacji dotyczącego wpływu wydobywania kryptowalut na działalność firmy w zakresie gier.

NVIDIA nałożoną przez SEC karę w wysokości 5,5 mln USD przyjęła i zapłaciła, chociaż nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła zarzutom.

SEC pisze, że wraz ze wzrostem popytu i zainteresowania kryptowalutami w 2017 roku, klienci NVIDIA coraz częściej wykorzystywali procesory graficzne do gier do wydobywania kryptowalut. W kolejnych kwartałach roku podatkowego 2018 NVIDIA nie ujawniła w swoich raportach, że wydobywanie kryptowalut było istotnym elementem wzrostu jej przychodów ze sprzedaży procesorów graficznych (GPU) zaprojektowanych i sprzedawanych do gier.

SEC wskazała, że nieujawnienie przez firmę NVIDIA istotnych informacji na temat rozwoju jej działalności związanej z grami wprowadzało w błąd inwestorów. Firma raportowała o znacznym wzroście przychodów w branży gier, ale nie dodawała już, że w znacznej mierze wynika on z popytu na kopanie kryptowalut.

– Niewywiązanie się z obowiązku informacyjnego przez firmę NVIDIA pozbawiło inwestorów istotnych informacji niezbędnych do oceny działalności firmy na kluczowym rynku – powiedziała Kristina Littman, szefowa Crypto Assets and Cyber ​​Unit w SEC Enforcement Division.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1