reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Simmtech PCB |

Simmtech uruchomił zakład produkcyjny w Malezji

Południowokoreański producent substratów do pakowania chipów i płytek HDI oficjalnie otworzył malezyjską filię SUSTIO Sdn z siedzibą w Parku Przemysłowym Batu Kawan w Penang.

Nowa fabryka będzie pierwszym zakładem produkcyjnym Simmtech w Azji Południowo-Wschodniej i ósmą fabryką grupy, dołączając do sieci fabryk w Korei, Chinach i Japonii. Dzięki inwestycji w Penang Simmtech zwiększy łączne zdolności produkcyjne w zakresie substratów i płytek drukowanych o 20%, co według firmy natychmiast przyczyni się do poprawy na zmagającym się z brakami dostaw rynku półprzewodników.

– Nawiązaliśmy już współpracę z naszymi kluczowymi klientami dotyczącą programu kwalifikacji nowego obiektu i spodziewamy się, że zaczniemy dostarczać masowe ilości substratów i PCB od drugiej połowy tego roku – powiedział Jeffery Chun, dyrektor zarządzający Simmtech SE Asia.

SUSTIO rozpoczęło budowę w maju 2021 roku w Batu Kawan Industrial Park, inwestując ponad 600 mln MYR (129,7 mln EUR). Mimo lockdownu prace budowlane trwały zaledwie dziewięć miesięcy, a fabryka jest już w pełni wyposażona i gotowa do masowej produkcji – podkreśla firma wkomunikacie.

– Uruchomienie fabryki SUSTIO następuje w samą porę w momencie przejście na nową technologię DRAM (DDR5). Będziemy rozwijać działalność nowego zakładu głównie dla naszych klientów z segmentów DRAM i NAND na całym świecie – wskazuje Jeffery Chun.

SUSTIO zatrudniło już ponad 700 pracowników, a do przyszłego roku osiągnie pełne zatrudnienie ponad 1000 pracowników. 
 

reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1