reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SEAT
Przemysł elektroniczny |

SEAT przekształci Hiszpanię w europejskie centrum pojazdów elektrycznych

Głównym założeniem projektu Future: Fast Forward jest zelektryfikowanie zakładów w Martorell i Navarrze, budowa gigafabryki akumulatorów w Walencji oraz utworzenie pełnego łańcucha dostaw baterii w Hiszpanii.

SEAT wraz z Grupą Volkswagen rozpoczął projekt Future: Fast Forward. To największa tego typu inicjatywa w historii hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego, która skupia ponad 60 firm z 11 regionów Hiszpanii – podkreśla firma w komunikacie.

Partnerzy projektu Future: Fast Forward, kierowanego przez Grupę Volkswagen oraz SEAT SA, złożyli wniosek do programu Strategicznego Projektu Odbudowy i Transformacji Gospodarczej (hiszp.: PERTE) dla pojazdów elektrycznych i połączonych. Celem jest przekształcenie Hiszpanii w główne centrum pojazdów elektrycznych w Europie.

Projekt skupia firmy z 11 wspólnot autonomicznych Hiszpanii: Andaluzji, Aragonii, Kraju Basków, Kantabrii, Kastylii i León, Katalonii, Wspólnoty Madrytu, Estremadury, Galicji, Nawarry i Walencji. Wśród nich znajdują się SEAT CODE, SEAT MÓ, SEAT SA, Volkswagen Navarra czy Bosch. To największa grupa przedsiębiorstw w historii hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego łącząca 62 firmy z różnych branż w jednej organizacji. 61% wszystkich współpracujących podmiotów stanowią małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

Future: Fast Forward – założenia projektu

Program inicjatywy składa się z czterech głównych filarów i obejmuje łącznie dziewięć bloków związanych z pojazdami elektrycznymi.

Założeniem pierwszego z nich jest zelektryfikowanie fabryk w Martorell i Pampelunie.

Drugi bazuje na stworzeniu pełnego ekosystemu dla produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych w Hiszpanii – począwszy od wydobycia niezbędnego do produkcji litu w kopalniach po montaż akumulatorów oraz budowę gigafabryki akumulatorów w Sagunto w Walencji.

Trzeci filar obejmuje produkcję kluczowych komponentów pojazdów elektrycznych w Hiszpanii.

Czwarty dotyczy obszarów związanych ze szkoleniem, cyfryzacją i gospodarką o obiegu zamkniętym.

Prezesem grupy biznesowej Future: Fast Forward został Marc Riera, dyrektor ds. strategii zakupów i nowych projektów w SEAT SA.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2