reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HELLA
Przemysł elektroniczny |

HELLA i MINTH otwierają drugą fabrykę w Chinach

HELLA i Grupa MINTH oficjalnie uruchomiły drugi zakład produkcyjny w chińskim mieście Jiaxing. Nowy obiekt ma pomóc sprostać rosnącemu popytowi na osłony systemów radarowych.

Osłony do systemów radarowych produkowane przez HELLA MINTH Jiaxing mogą być wykonane jak specjalny projekt zgodnie z wymaganiami klienta i wkomponowane na przykład w osłonę chłodnicy lub w logo klienta. Zakład rozpoczął działalność pod koniec ubiegłego roku i początkowo będzie zaopatrywał japońskiego producenta samochodów. Na podstawie kolejnych zamówień przygotowywana jest również produkcja seryjna dla innych klientów regionalnych i międzynarodowych.

– Osłony radarów i lidarów, a także podświetlane logo nie tylko nadają pojazdom charakterystyczny wygląd. Przede wszystkim chronią bowiem czujniki przed skutkami pogody i dlatego są istotne dla działania zautomatyzowanych funkcji jazdy – mówi dr Frank Huber, dyrektor zarządzający HELLA odpowiedzialny za grupę biznesową Lighting.

Nowy zautomatyzowany zakład w Jiaxing ma powierzchnię około 20 000 m kw., a początkowa roczna wydajność wynosi około trzech milionów komponentów. Po realizacji dalszych etapów rozbudowy moce mają zostać zwiększone nawet do pięciu milionów. HELLA informuje, że całkowity koszt inwestycji w nową lokalizację, w której znajduje się również centrum badawczo-rozwojowe, mieści się w przedziale kilkunastu-kilkudziesięciu milionów euro.

Spółka joint venture HELLA MINTH Jiaxing (obaj wspólnicy mają po 50% udziału w przedsięwzięciu) została założona w styczniu 2021 r. i łączy doświadczenie HELLA w zakresie oświetlenia i elektroniki z know-how MINTH w dziedzinie powierzchni zewnętrznych. Spółka ma już inny zakład produkcyjny, również zlokalizowany w Jiaxing. W spółce joint venture pracuje obecnie łącznie około 230 pracowników, do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do ponad 300. 
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama