reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

MedApp po rekordowym roku 2021 zamierza przyspieszyć ekspansję

Spółka z branży medtech zanotowała 12,7 mln PLN przychodów netto ze sprzedaży za 2021 rok (+111% r/r). Pozyskanie dodatkowych inwestorów ma przyspieszyć ekspansję zagraniczną.

Wynik EBITDA zwiększył się o 139%, do 6,3 mln PLN, a zysk netto był dwa razy wyższy niż przed rokiem, osiągając poziom 3,8 mln PLN. Spółka może również pochwalić się wysoką rentownością – czytamy w komunikacie.

– Koncentrujemy się na dalszej ekspansji geograficznej i produktowej, pozyskujemy też nowych partnerów, a nasze technologie są coraz szerzej wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu pacjentów – podkreśla Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp SA.

Na początku 2021 roku MedApp podpisał pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga oraz poszerzył kanały sprzedaży w Polsce. Praca nad umowami dystrybucyjnymi z kolejnymi partnerami zaowocowała również wejściem na rynek brazylijski.

W marcu 2022 roku MedApp rozpoczął proces rejestracji pierwszej zagranicznej spółki, która stała się odpowiedzialna za rozwój biznesu na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. MedApp SA,  współpracując z Parexel, przygotowuje się też do złożenia wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie, jakim są Stany Zjednoczone.

Plany rozwoju obejmują również inne kraje, a międzynarodową ekspansję może przyspieszyć pozyskanie nowych inwestorów. Spółka zakomunikowała na początku kwietnia br. wybór globalnego Haitong Banku jako podmiotu odpowiedzialnego za przeprowadzenie tego procesu.

MedApp rozwija także funkcjonalność rozwiązań opartych na CarnaLife Holo, wizualizacji holograficznej 3D oraz platformy medycyny cyfrowej, CarnaLife System. Inicjatywy rozwijające portfolio produktowe zaowocowały uzyskaniem dotacji ze środków unijnych na stworzenie narzędzia do nawigacji dla lekarzy (CarnaLife Holo MedNav) oraz podpisaniem umowy z siecią Helimed Diagnostic Imaging na stworzenie oprogramowania typu Radiology Information System (RIS), które będzie służyło do przechowywania i zarządzania obrazowymi danymi medycznymi i docelowo będzie zintegrowane z platformą telemedyczną MedApp CarnaLife System.


CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem.

Rozwiązanie CarnaLife System jest platformą telemedyczną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji. System jest wspierany przez ponad 20 zdalnych urządzeń pomiarowych. Wyniki badań analizowane są 24/7 z wykorzystaniem algorytmów AI i analizy Big Data.

Z kolei HoloComm jest rozwiązaniem do zdalnej, trójwymiarowej prezentacji produktów i danych przy użyciu okularów Microsoft HoloLens 2. Oprogramowanie znajduje zastosowanie w przemyśle, medycynie i edukacji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1