reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Ponad 4 mln USD na projekt BorgWarner

BorgWarner połączy siły z amerykańskimi dostawcami w ramach 36-miesięcznego projektu, którego celem jest opracowanie tańszej i szybkiej ładowarki prądu stałego.

Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) przeznaczył 4,09 mln USD na zaprojektowanie i opracowanie ekonomicznej, zaawansowanej szybkiej ładowarki prądu stałego (DCFC). BorgWarner otrzymał jeden z 25 projektów badawczych, rozwojowych i demonstracyjnych, których celem jest przyspieszenie elektryfikacji, zmniejszenie emisji spalin i ulepszenie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych – pisze firma w komunikacie.

BorgWarner poprowadzi 36-miesięczny projekt DCFC we współpracy z amerykańskimi dostawcami i partnerami badawczymi, w tym z Michigan State University, eTransEnergy, Cityfi, stanem Michigan i Bartonem Marlowem, a także zapewni wsparcie dostawców komponentów ze strony Wolfspeed, Inc. Projekt wystartował jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

– Jako lider w dziedzinie elektryfikacji jesteśmy dumni z otrzymania tego finansowania, aby przenieść naszą technologię na wyższy poziom, dopasować się do potrzeb branży i stworzyć czystszy i bardziej energooszczędny świat – komentuje Davide Girelli, prezes i dyrektor generalny BorgWarner Morse Systems.

Celem projektu jest opracowanie systemu DCFC nowej generacji przy 20-30% redukcji kosztów i przy zwiększonej gęstości mocy, zmniejszonych stratach energii, zredukowanych rozmiarach obudowy i poprawionej niezawodności.

BorgWarner wraz z partnerami projektu będą pracować nad dostarczeniem ładowarki z 10 punktami ładowania o łącznej mocy 350 kW. Ładowarka będzie w stanie dostarczać energię do maksymalnie pięciu pojazdów jednocześnie (przy pięciu innych podłączonych i gotowych do ładowania). 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2