reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Wamtechnik wykorzysta technologie HPC w projektowaniu

Wamtechnik bierze udział w projekcie FF4EuroHPC, którego głównym celem jest zwiększenia wykorzystania innowacyjnych technologii związanych z HPC (High Performance Computing) w sektorze MŚP.

Finansowany ze środków UE projekt FF4EuroHPC ma zwiekszyć konkurencyjność przemysłu europejskiego, dając innowacyjnym MŚP możliwość dostępu do technologii w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (ang. high-performance computing, HPC).

Jako jeden z członków konsorcjum Wamtechnik będzie wykorzystywał narzędzie symulacyjne opracowane przez firmę QuickerSim Automotive w procesie projektowania baterii, a dokładniej w zakresie systemów chłodzenia tej baterii.

– Udział w projekcie pozwoli nam na opracowanie koncepcyjnych rozwiązań modułów bateryjnych do niestandardowych zastosowań wymagających dużej gęstości mocy, dla których standardowe układy chłodzenia nie spełniają założeń technicznych projektu. Istotną wartością dodaną projektu jest również realizacja założonego celu wewnętrznego spółki, jakim jest stałe podnoszenie kwalifikacji pracującego zespołu. W tym przypadku dział R&D rozwija potencjał w zakresie wykorzystania zaawansowanych narzędzi symulacyjnych, które docelowo pozwolą na opracowywanie skuteczniejszych rozwiązań, spełniających wymagania klientów mniejszym kosztem i w krótszym czasie – informuje Wamtechnik w komunikacie.

Wamtechnik sp. z o.o. od ponad 30 lat projektuje i produkuje pakiety akumulatorowe i bateryjne dla urządzeń z każdej branży przemysłu. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze, poczynając od doradztwa w zakresie doboru ogniw, prac projektowych, poprzez badania, testy, etap wdrożeń, proces produkcji, a na kontroli jakości kończąc. Wamtechnik oferuje również usługi z zakresu dystrybucji ogniw takich marek, jak: Saft, Panasonic, LG- Chem, Samsung, SSB, B.B. Battery, Nerbo i wielu innych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama