reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© OMRON
Przemysł elektroniczny |

Hanover Displays automatyzuje testowanie PCBA

Brytyjska firma Hanover Displays automatyzuje testowanie zespołów płytek obwodu drukowanego za pomocą cobotów.

Hanover Displays Limited potrzebowała nowego systemu do testowania zespołów płytek drukowanych (PCBA). Zdecydowała się wykorzystać do tego celu coboty firmy OMRON z serii TM, dostarczone i zamontowane przez Absolute Robotics.

Hanover Displays tworzy i projektuje systemy informacji pasażerskiej do użytku w transporcie publicznym. W panelach wyświetlaczy wykorzystywane są płytki drukowane, które początkowo produkowano w Azji Wschodniej. Firma Hanover postanowiła jednak przejść na model produkcji wewnętrznej.

– Zainwestowaliśmy w szybkie urządzenia do wytwarzania płytek drukowanych. Ta decyzja pozwoliła nam uzyskać większą elastyczność w zakresie kontroli produkcji, a także umożliwiła dalszy rozwój produktów – wyjaśnia Reece Mills, kierownik ds. kontroli produkcji w Hanover Displays.

W konsekwencji firma stanęła przed nowymi wyzwaniami. Konieczne były zarówno testy, jak i kontrola płytek. Początkowo proces opierał się przede wszystkim na obsłudze ręcznej – pomimo zastosowania zautomatyzowanego sprzętu do testowania operator musiał wykonywać wiele czynności z zachowaniem pełnego skupienia. Jako że firma przetwarza około 240 tysięcy zespołów płytek drukowanych rocznie, istniało realne ryzyko wystąpienia u operatorów urazów spowodowanych powtarzalnym wysiłkiem.

– Oprócz rozwiązania problemu dotyczącego zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników dążyliśmy również do zapewnienia stałego cyklu pracy. Kwestia automatyzacji była dla mnie bardzo ważna, więc chcieliśmy, by koboty pracowały również w nocy. Umożliwiłoby to zwiększenie przepustowości przy mniejszym wysiłku – mówi kierownik operacyjny Sean Winter.

Hanover Displays do tego zadania wybrało firmę Absolute Robotics, integratora małych robotów z siedzibą w Bristolu. Absolute Robotics jest partnerem integracyjnym firmy OMRON Industrial Automation, specjalisty w dziedzinie automatyzacji i opracowywania robotów do zastosowań przemysłowych.

Firma Hanover chciała wykorzystać pełen potencjał cobotów, stosując je w produkcji zarówno płytek przetwarzających, jak i płytek wyświetlaczy. Proces obejmował zastosowanie wbudowanych systemów wizyjnych, szczególnie w przypadku płytek wyświetlaczy, w celu kontroli prawidłowej kolejności zapalania diod LED. W późniejszym czasie firma zainwestowała w sześć kolejnych cobotów OMRON TM.

Coboty zostały wdrożone na dwóch liniach produkcyjnych firmy Hanover. Pobierają one płytki wyświetlaczy LED ze standardowych regałów magazynowych, a następnie poddają je testom. Jednym z wyzwań stojących przed Absolute Robotics była szeroka gama rozmiarów i kształtów płytek drukowanych do paneli wyświetlaczy produkowanych przez Hanover Displays. Coboty należało przystosować do obsługi różnych rodzajów płytek. W związku z tym Absolute Robotics opracowało elastyczne narzędzia z możliwością autoregulacji pod kątem rozmiaru i kształtu. Program może również obsłużyć dowolną liczbę diod LED – od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy – czytamy w komunikacie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama